Jump to content

POMÓŻCIE! NARYBEK W DUŻYM AKWA, A DUŻE RYBY W MAŁYM.


zuzka
 Share

Recommended Posts

Cześć :)

Może napiszę mój problem w nowym temacie ...

No więc..

 

Mam gupiczkę, która wyglądała jakby była w "ciąży". I byłam na 96% pewna, że jednak się nie mylę... Więc na wszelki wypadek wolałam się już przygotować i chciałam ją w razie czego niedługo przełożyć do mniejszego akwa, żeby małe potem nie były zjedzone.

No i jak się okazuje, to godzine temu albo i dwie właśnie gupiczka urodziła a najgorsze w tym wszystkim jest to, że małe znalazły się w wielkim akwarium z 2 danio, jednym gupikiem i ze swoją matką - gupiczką. Oczywiście ryby zaczęły się do nich dobierać więc wskoczyłam do piwnicy po mniejsze akwarium i na razie przełożyłam tam dorosłe ryby, bo małych nie jestem w stanie wyłowić z pośród tych wszystkich kamieni bo prawie ich nie widać.

I właśnie nie wiem co zrobić, bo dorosłe osobniki nie mogą być za długo w tym maleńkim akwa, bo jest tam mało miejsca. Myślałam nad tym, aby jutro rano przełożyć jakimś sposobem małe rybki do tego małego akwarium a dorosłe do dużego. Ale boję się że może być to dla narybku niebezpieczne.

Doradźcie mi co mam zrobić bo nie wiem!

 

Aha. I czym mam karmić taki narybek? Płatków za bardzo nie jedzą jak teraz zauważyłam. Może kupić jedną żywą roślinke? Napiszcie szybko!

Link to comment
Share on other sites

Część narybku spróbuj wyłowić jakimś pojemnikiem z dużego akwa, ile ci się uda, a reszta pójdzie na stracenie. Gupiki szybko się mnożą, więc za niedługo znowu będziesz mieć małe.

Dobrze by było gdybyś miała dużo roślin, wtedy narybek mógł by się schować miedzy nimi.

Link to comment
Share on other sites

Postaraj sie wylowic narybek. Nastepnie na scianie akwarium glownego zamontuj kotnik siatkowy i tam umiesc narybek. Bedzie mial staly kontakt z woda, w ktorej sie urodzil, stala cyrkulacje wody itp. Jak juz mlode znajda sie w kotniku wpusc reszte rybek z malego akwarium.

Link to comment
Share on other sites

Na szczęście udało mi się wyłowić wszystkie małe rybki i umieściłam je w małym akwarium.

Malutkich rybek mam 25, ale dwudziestej szóstej rybki nie dałam rady wyłowić.

Maluchy są całe i zdrowe :) Jak na razie to żadna mi nie zdechła ...

Link to comment
Share on other sites

 Share

×
×
  • Create New...