Skocz do zawartości

54l Profil [Roślinne]


gogeti
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam ;p Tutaj chciałbym wam przedstawić swoje akwarium 54l roślinne- wyjątkowe ;)

 

:!: Filtracja:

:?: Elite Mini

 

:!: Ogrzewanie:

:?: Brak

 

:!: Oświetlenie:

:?: 1x15W od Pokrywy

 

:!: Flora:

:?: Mech Jawajski

:?: Cryptocoryna Nana

:?: Reszty nie znam

 

:!: Fauna:

:?: 2x Ampularia

 

:!: Dekoracje:

:!: 2x Kokos

:!: Korzeń

 

 

A tu fotki:

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamka nie wywale ;/ nie dlatego że ma tyle lat tylko że według mnie i mojej rodziny ładnie wygląda, a roślin więcej nie kupie bo narazie oszczędzam na lepszą świetlówkę, a poza tym rośliny się rozrosną, to jest 3 dzien akwa :P

jak nie chcesz wywalic zamka to trudno ale licz sie z tym ze ceramika zmienia parametry wody wiec nie zdziw sie jak po jakims czasie zaczna sie problemy z glonami czy tez inne dziwne sytuacje swiatlo wzmocnij koniecznie bo bez tego rosliny sie nie rozrosna pozatym ok
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój kuzyn miał ten zamek przez 7 lat w akwarium i ani razu nie miał problemu z glonami. Zmieniał regularnie wodę co sobotę i nic ... A na lepszą świetlówkę składam w tej chwili pieniądze, narazie nie mam zbyt dużo funduszy ale myślę ze na rozpoczęcie roku kupie sobie nową XD

 

Narazie nie chcę nic ruszać w akwarium ponieważ mogę znowu uszkodzić roślinki ( teraz są dobrze posadzone. jak coś naruszę mogą wylatywać ze żwiru.) Na razie tylko czekać ;p wszystko dojrzeje w swoim czasie ;)

 

Edit:

 

Moja mama miała akwarium i ona mi wszystko tłumaczy :P na razie niektóre roślinki muszą puścić korzenie i przy najbliższej wymianie wody wszystko się zrobi tak jak piszecie ;) Dziekuję i komentować DALEJ XD !!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wody się nie wymienia tylko podmienia... ok 20% :roll:

 

Zamek koniecznie wywal ... to psuje naturalność zbiornika :roll:, a przecież akwarium ma być odzwierciedleniem (chociażby w kilunastu procentach) natury ... zbiornika nie komentuję bo świeżutki, ale jedna uwaga ... wysokie rośliny na 3 plan, średnie na 2 a niskie na 1 ... masz złe rozmieszczenie roślin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

embrassed, nie bój się nie chodziło mi o wymianę całej wody tylko tak jak wy wszyscy, około 20%

Roślinki przesadzę jak wszystkie puszczą korzenie i zaczną rosnąć, mam jeszcze pytanie - jakieś białe ruchome niteczki pojawiły mi się na szybie, co to może znaczyć, są jakieś szkodliwe. ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak już mówiłem, lepsze światełko będzie na rozpoczęcie roku :P albo może troszkę wcześniej.

 

Weed Expert - narazie nie mam potrzeby wymieniania filtra ponieważ nie mam i nie wiem czy będę miał rybki, Elite Mini sprawuje się bardzo dobrze, w ciągu jednego dnia bez żadnych węglów aktywnych woda była krystaliczna ;)

 

A oto fotki (robione z komy bo aparat sprzedany) :

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...