Skocz do zawartości

Jaki filtr zewnętrzny do 50 litrów - a za rok do 150l


Rekomendowane odpowiedzi

Jaki można kupić dobry filtr zewnętrzny (tak aby zaglądać do niego max raz na 0,5 roku).Moje akwarium ma 54 litry mam filtr wewnętrzny HAILEA BT 400 FILTR ale jakoś nie spełnia moich oczekiwań. Chciałbym kupić filtr zewnętrzny który z powodzeniem mógłbym stosować do obecnego jak i do większego akwarium około 150l którego zakup planuję około maja. czy nadawał by się do tego taki filtr FILTR zewn. TETRA TEC EX-700 czy nie będzie zle działał w 54 l akwarium?? Proszę o odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź skoro mówisz że w 135 l jest pralka to w 54l będzie wirówka;) Ehh doradźcie co lepiej kupić czy EX700 czy może na razie do tego akwarium kupić Aqua Clear 30 a pozniej z nowym akwarium Kupić EX700 nowe akwarium planuje dopiero na przyszłe wakacje;( Czy Aqua Clear 30 będzie działał na podobnej zasadzie jak filtr kubełkowy ( i czy można tam zastosować wkład ceramiczny) Czy odczuje wyraźną poprawę po przesiadce z filtra wewnętrznego na kaskadowy. Chodzi mi o to aby osiągnąć dobrą filtrację biologiczną aby był rozkładany amoniak i jony. Ewentualnie jeśli filtr kaskadowy to zły pomycł czy można zdławić EX700?? Tak żeby nadawał się do 54 litrów?? ( np. gąbka na wejściu )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to może kup sobie AQUA SILENT 2 (AQUA SZUT)

zalecany na 50-120L do tego może działać jako zewnętrzny lub kaskada

myślę że spełniłby twoje oczekiwania a gwarancję masz na 3 lata więc powinien być bezawaryjny

sam nie mam takiego ale myślę że jest godzien uwagi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tetry nie mam ale mam jbl cp 250 w 72 litrach i na początku trochę sie martwiłem, że duży przepływ wody ale teraz uważam że to był dobry pomysł!

a co do zdławienia można zawsze przykręcić zaworek na jednym z węży i już mniej wody będzie przez filtr przepływać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok. dzięki za odpowiedzi jednak zdecydowałem się na EX700 Dobra cena na allegro i możliwość zastosowania w większym akwarium wygrały;) Z tego co się dowiedziałem ciśnienie można zmniejszyć kranikami. Wiec powinno być wsio ok.;) dzięki pozdrawiam. Jutro dostanę go i napisze swoje spostrzeżenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...