Skocz do zawartości

Filtr dwurdzeniowy?


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Mam problem. Jedno z moich dwóch akwariów jest postawione w półce, więc dostęp do niego jest bardzo ciężki. Po około 2 tygodniach mój filtr (Aqua Szut - Typ 300) przestaje działać, siła odśrodkowa wpycha wodę do rurki napowietrzającej powodując zmniejszenie i uniemożliwienie napowietrzania. mam zamiar czymś uszczelnić to miejsce styku rurki gumowej z tym zaworem od filtra (klejem, takim sposobem, by się nie stykał z woda) i/lub wstawić za ten większy filtr mniejszy filtr, który w takim przypadku po włączeniu mógłby napowietrzać akwa za ten większy (który oczywiście dalej filtruje, ale nie napowietrza). Byłoby to tak do czasu np. wymiany wody. Co Wy na to? :?::?: Mam tez trzeci sposób: wyciągnę tą końcówkę od rurki napowietrzającej wystającej na zewnątrz i przymocowałbym jej koniec do węższej końcówki lejka. Z drugiej strony umieściłbym mały wentylator. Lejek zadziała jak sprężarka, będzie zgarniać to powietrze z wentylatorka i wtłaczać je z większą siłą do filtra i tym sposobem przywróci napowietrzanie. Są to metody bardzo innowacyjne i niekonwencjonalne, proszę o wyrozumiałość gł. ze strony konserwatywnych mechaników.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Wiem wiem wszystko dobrze. Wiem skad sie bierze woda w mojej rurce napowietrzajacej. To proste. Po wymianie lub podmianie wody rosnaca woda po prostu wlewa sie do filtra tam do wirnika i w gore, a powietrze swobodnie przeplywa rurka wiec podnoszaca sie woda zalewa rowniez ta rurke. Po wlaczeniu filtr jedynie popycha ta wode naprzod. Ale nie wiem, dlaczego filtr slabnie tak szybko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...