Skocz do zawartości

Dwie oprawy, dwa stateczniki=jeden wlacznik/kabel zasil...??


Rekomendowane odpowiedzi

Mam takie oprawki(13W t5 jak na foto), kazda ze statecznikiem, pod reka mam tez jeden wlacznik i kabel z wtyczka(zasilajacy). Czy da sie spiac pod jeden kabel zasilajacy i pojedynczy wlacznik?? Oczywiście jakieś kabelki dodatkowe sie znajda, tylko wolałbym uniknąć plątania się z 2-3 kalami zasilającymi samo oświetlenie, dodatkowo jeszcze filt, napowietrzacz to będzie istna masakra kablowa ;0.

 

Taka prowizorka do oświetlania mojego pierwszego aqwa 54l, az nie zbuduje belki. Znalazła się jeszcze jedna taka oprawka, tylko muszę sprawdzić czy działa, jest sens ja uwzględniać jako trzecia do oświetlania tego zbiornika(jest potrzebna?)? Dodatkowo jeszcze wpadła mi w łapy oprawa hermetyczna t8 z 20W świetlówką, ale nie wiem czy jest sens ją rozważać(szerokość jak te dwie).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najprostsze rozwiązanie, jakie przychodzi mi do głowy to zastosować kostkę łączeniową do przewodów i z jednej strony kostki dać kable zasilające z dwóch kompletnych zestawów świetlówkowych a z drugiej kabel z włącznikiem. W ten sposób rozdwoisz źródło prądu na dwie oprawy. Chyba najprostsze rozwiązanie i w miarę łatwe do wykonania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak dokładnie to sam nie wiem, laik-amator ze mnie straszny. Problem rozwiąże podłączając przez kostke te trzy lampy, ale przewód będzie z wyłącznikiem i w tej trzeciej lampie zostawię wyłącznik. I tak mam je z oprządzeniem, trzecia będzie się świeciła(albo nie, kwestia potrzeb). Bo tak z prostego rachunku dwie dają niecałe 0,5W/l, co jak czytałem jest wartością minimalna.

 

EDIT Gra i buczy, dwie świecą non stop, trzecia można wyłączać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...