Skocz do zawartości

Dziwne zachowanie mieczyków?


Adrianek2wow
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam :) To mój pierwszy post oraz jestem początkowym akwarystą. 2 dni temu kupiłem 3 mieczyki (2 samice i 1 samca) i nie jestem pewien do do płci... Moje pytania:

 

1. Dlaczego mieczyki ciągle stoją w miejscu w ukryciu i w ogóle nie pływają ? (akwarium narazie 30 litrów).

2. Możecie mi powiedzieć co to za płeć? Przy rybce A i rybce B?

 

 

1.Rybka A

post-3009-13685156587212_thumb.jpg

2.Rybka B

post-3009-13685156587452_thumb.jpg

 

Proszę o szybką odpowiedź

 

Pozdrawiam

 

Mój numer gg 10050764

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego się poruszają i nie są żywe?? Hmm. Według mnie:

1) Za małe akwarium. Mieczyki wymagają 80 litrów wody. W takim 30 litrowym nie mają się nawet jak obrócić. Do takiego akwa możesz za to wsadzić Bojownika i krewetki.

2) Według mnie obie rybki to samce. Tyle że ten drugi to chyba weloniasty jest.

 

Czy akwarium prawidłowo dojrzewało?? Czy rybki przyzwyczaiłeś do swojej wody?? Czy podasz nam resztę parametrów akwarium??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze 30L to zdecydowanie za małe akwarium dla mieczyków. Powinieneś mieć dla nich minimum 80L.

Po drugie: Czy akwarium dojrzewało 2 tygodnie przed wpuszczeniem ryb?

Po trzecie: Podaj obsadę akwarium.

Po czwarte: Jaka jest temperatura, dane techniczne akwarium: filter, grzałka jakie itp.

 

Zdjęcie A: samiec

B: chyba samica.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprzedawca powiedział mi że wystarczy :) ale gdy kupiłem je a następnie przeczytałem o nich dowiedziałem się że za mały zbiornik :) a nie wiesz może dlaczego się tak zachowują ?

 

edit:

 

Miałem bojownika ale on za bardzo się rzucał to go odizolowałem. Akwarium mam od 2 dni i nie stało 2 tyg. Temperatura to 25 stopni. Filtr to UniFilter 280. Grzałki narazie brak. Ale nie długo będzie :)

 

mod: Edytuj posty!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem bojownika ale on za bardzo się rzucał to go odizolowałem. Akwarium mam od 2 dni i nie stało 2 tyg. Temperatura to 25 stopni. Filtr to UniFilter 280. Grzałki narazie brak. Ale nie długo będzie :)

Najlepiej oddaj rybki do sklepu...Dokup wszystko co potrzebne w akwa m.in. tą grzałkę i testy

Jak będziesz miał odpowiednie parametry wody i cały potrzebny osprzęt,to kup sobie dopiero wtedy 1 bojownika i 5 krewetek red cherry ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A skąd ja to mogłem wiedzieć ? Gdzie to mogłem znaleść? te informacje ? jak 2 samce to czemu nie są agresywne ? I przez to że akwarium nie stało sobie 2 tyg. rybki się nie czują dobrze ??? i Jeszcze jedno jakiej płci jest ta rybka ?

 

Jest w ciąży?

 

post-3009-13685156587698_thumb.jpg

 

edit:

Miałem bojownika ale on za bardzo się rzucał to go odizolowałem. Akwarium mam od 2 dni i nie stało 2 tyg. Temperatura to 25 stopni. Filtr to UniFilter 280. Grzałki narazie brak. Ale nie długo będzie :)

Najlepiej oddaj rybki do sklepu...Dokup wszystko co potrzebne w akwa m.in. tą grzałkę i testy

Jak będziesz miał odpowiednie parametry wody i cały potrzebny osprzęt,to kup sobie dopiero wtedy 1 bojownika i 5 krewetek red cherry ;)

Testy ?

mod: edytuj posty!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziecko drogie EDYTUJ POSTY!!!

dałam ci linka POCZYTAJ to sie nauczysz rozróżniać płeć i nie tylko ........

Po pierwsze to EDYTUJE POSTY !! I nie dziecko bo dzieckiem nie jestem!!

Czytałem to co było na tej stronie! Po 2 to czytałem inne wypowiedzi które mówią co innego i dlatego pytam o płeć !

A poza tym to na czym opierasz swoje zdanie, że to są samce ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ryby są zestresowane nowym otoczeniem ale gdy tylko dojdą do siebie to ci gwarantuje że w tym małym baniaczku te 2 samce zaczną walczyć no i dodam że na 100% to są 2 samce tyle że jeden jest odmiany lira.Brawo dla tego kretyna który sprzedał ci te rybki,pewnie myśli że jak jedna zabije drugą to przyjdziesz do niego kupić następną rybkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj dokupiłem 1 samice mieczyka i 2 molinezje :) Molinezje od razu zaczęły podgryzać ogony mieczyków więc nakarmiłem i jedzą jakby nigdy nie jadły :) Samce zaczęli się interesować samicami (samce chcą chyba tarła) a samice uciekają. Czy to normalne ? Wszystkie rybki już żwawo się ruszają :) Przez molinezje bo dają przykład i ciągle pływają :) i zastanawiam się czy samiczka molinezji jest kotna... bo ma dosyć brzuszek :) Fotkę prześlę jak zrobię :) Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...