Skocz do zawartości

Glony Rodzaje glonów


Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

DŁUGIE GLONY PĘDZELKOWE -- te glony rosną i najłatwiej je zobaczyć na liściach roślin (obrzeza roślin wyglądają jak rzęsy zielone lub czarne nitki )

 

BRUNATNE GLONY PĘDZELKOWE -- te glony rosną na roślinach ( u mnie rosły na nubisach i innych twardych roslinach )i dekoracji wyglądają jak kupki czarnych kłaczków i niechcą się odczepiać a tom gdzie rosna roślina ma zółte plamki

 

 

ZIELONE GLONY PĘDZELKOWE-- te glony rosna na liściach roślin tak wydląda jak byśmy waty poukładali na liście dużo i zielono .

 

 

ZAKWIT WODY --glony które pływają w całym akwa (kropeczki zielone lub zmętnienie wody ) bardzo słaba widoczność i śmiegdzi ( akwa przy oknie dużo słońca )

 

GLONY NITKOWE ----są to glony długie i wiszą wszędzie (ryby je wcinają )

 

 

BRĄZOWY NALOT (okrzemki) ---- kamienie i dekoracje i twarde rośliny

 

 

GLONY Z RODZINY CYJANOBAKTRERI

NAJGORSZE CO MOŻE BYĆ W AKWA ODRAZU ZMIANA WODY I POZBYCIE SIĘ ZAGROŻENIA .

to tak, widać koło zepsutego korzenia lub innego dekoracyjnego wystroju akwa nalot lub galaretke od białego do niebieskiego , zielonego koloru , po wysiągnięciu tego elemętu śmierdzi okropnie nic się nieda zrobić (za świerzy korzeń lub zachodzi jakaś reakcja chemiczna , nie stosować tego w akwa )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Proszę o radę w sprawie glonów

 

Opiszę swoje akwarium aby było wszystko wiadome

Założyliśmy je 8 tygodni temu. Pojemność 116L -(panoramiczny).

 

Obecne rybki:

6 neonków

2 glonojady

6 miedzików

2 gupiki + 20 sztuk małych (z 3 okoceń)

 

 

Z tego co poczytałam na forum to muszę jeszcze zwiększyć oświetlenie bo obecnie mam świetlówki 2X18W a muszą być 2x36W (tak?) Światło jest włączone od 8 do 10 godzin. Reszta oświetlenia to dzienne łagodne.

 

Wodę podmieniamy co 7-10 dni (kranówka odstana dwie doby) i jest to 20-30% całej pojemności akwarium.

 

Oprócz ślimaków mam problem z glonem porastającym rośliny i obecnie to nawet już kamienie. Jest czarny i bardzo skąpy wygląda jak uschnięte drzewo.

Rośliny były czyste i zielone dostały najpierw plam a potem zaczęły obrastać glonem.

 

Z testów wody wyszło:

PH 7,2

KH 3

GH >7>14

NO3 25 mg/l

NO2 0 mg/l

Proszę o radę. Dwie fotki w załączeniu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rośliny były czyste i zielone dostały najpierw plam a potem zaczęły obrastać glonem.

 

Z testów wody wyszło:

PH 7,2

KH 3

GH >7>14

NO3 25 mg/l

NO2 0 mg/l

Proszę o radę. Dwie fotki w załączeniu

 

Te glony to krasnorosty. Proponuję zmienić świetlówki na 2x40 w specjalistyczne.

Wodę też masz złą trzeba ją mieszać z wodą z filtra RO 50/50 %. Kup filtr RO lub kupuj wodę w sklepie akwarystycznym ( chyba 20 gr za litr) i oczywiście zacznij nawozić rośliny dobrym nawozem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SKORO TO SĄ GŁUPOTY TO WYJAŚNIJ WSZYSTKIM

* 1 CO TO ZA GLONY,

* 2 CZYM JE TĘPIĆ,

* 3 ZKĄD SIE BIORĄ ,

*4 DLACZEGO NIE ANTY GLONEM ,

*5 I CZEMU TO CO PISZE TO DLA CIEBIE SĄ GŁUPOTY ...

:!::!::!: WSZYSTKO CO PISZE JEST POPARTE DOŚWIADCZENIEM I WŁASNĄ PRAKTYKĄ NIGDY NIE PORADZAM JEŚLI NIE JESTEM PEWIEN :!::!::!:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:!: :!: :!: WSZYSTKO CO PISZE JEST POPARTE DOŚWIADCZENIEM I WŁASNĄ PRAKTYKĄ NIGDY NIE PORADZAM JEŚLI NIE JESTEM PEWIEN :!: :!: :!:

 

Co to za glony to już powiedziałem.

Widać, że z tym doświadczeniem to u Ciebie cieniutko.

Przy okazji nie leń się i sprawdź co to są stułbie i nie wprowadzaj ludzi w błąd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś miałem problem z glonami pędzelkowatymi. Rosły wszędzie. Nie mogłem się ich pozbyć. Glonojad wogóle nie dawał im rady. Nie chciałem stosować środków chemicznych, bo słyszałem, że niszczą nie tylko glony, ale także rośliny, a dodatkowo szkodzą rybom. Pewnego razu kupiłem ślimaka z rodzaju ampullarius australis w celach czysto dekoracyjnych. Tu jest fotka:

http://www.familie-hauffe.de/atlex/arten.asp?id=71

Po dwóch tygodniach z zaskoczeniem zauważyłem, że z akwarium zniknęły wszystkie glony na roślinach. Ten ślimak je po prostu wymiótł. Sam poradził sobie w 72 litrowym zbiorniku. Polecam go. Jest niezawodny. Można go kupić za 1-2 zł w sklepie zoologicznym.

Pewnie wielu z was myśli: "Ślimak? Wielkie dzięki. Nie chcę mieć w akwarium plagi tego badziewia!".

Istotnie większość rodzajów ślimaków mnoży się na potęgę i czynią straszne spustoszenia wśród roślinności, a w dodatku ciężko się ich pozbyć. Jednak ślimaki ampullarius australis są inne niż wszystkie. Paradoksalnie dosyć ciężko je rozmnożyć, gdyż jaja składają najczęściej na szybach lub pokrywach ponad lustrem wody. Nie mogą mieć one zbyt dużo wilgoci. Tworzą zwartą skorupę i dosyć łatwo je zauważyć, a wtedy można je usunąć. Ślimaki te nie niszczą roślin. Żywią się glonami i różnymi odpadami w akwarium.

W tej chwili mam ok. 10 tych ślimaków i święty spokój z glonami na roślinach.

Tu jest artykuł o nich:

http://www.superakwarium.pl/poradnik-ak ... -id55.html

Polecam wszystkim mającym zarośnięte glonami akwarium.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...