Skocz do zawartości

cosik zielonkawego


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam pytanko:

Moj zbiorniczek wlasnie sobie dojrzewa tak juz ok 12 dni i dzisiaj zauwazylam ze na jedne stronie pojawil sie delikatnie zielony nalot, czy to normalne? Jak temu zaradzic?

Z gory dziekuje za wszelkie podpowiedzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

te z szyby możesz czyścikiem specjalnym "ściągnąć" ,tylko trzeba uważać przy drobnym podłożu bo można sobie czyszcząc porysować szybę.

 

zalecam jakoś zmniejszenie dopływu światła do akwa ,niektórzy np zaklejają całą ściankę od strony okna... a co do rybek

zbrojniki ,otosy ,ślimaki ,krewecie i niektóre ryby z toni np. platka mogą się odżywiać glonami ,co prawda różnymi typami ,gdzieś to było na forum ;)

w każdym razie myślę że gdy będzie ekipa sprzątająca problem straci na znaczeniu ,ale i tak jak najmniej światła słonecznego powinno docierać do akwa ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak tylko mi dosla czarna 'tapete' na tlo do akwa to zakleje tez boki, niestety nie mam mozliwosci przesuniecia akwa w inne miejsce, i niestety ale nie bardzo mam jak zaciemnic pomieszczenie bo okno o ktorym mowa jest w drzwiach do ogrodu (drzwi wiekszosc czasu sa otworzone maksymalnie otworzone poniewarz syn biega co chwilke w ta i zpowrotem) . Wiec jesli ekipa sprzatajaca sobie nie poradzi to chyba bede miala wieczna walke z glonami, coz takie zycie .

 

ps. czy mozecie luknac na moja obstawe do akwa i doradzic czy w takim przypadku ta ekipa wystarczy czy tez dokupic wiecej krewetek i glonojadow? viewtopic.php?f=43&t=10070

 

ps. kupilan sobie cos na usuwanie glonkow z szyb

oto link

http://cgi.ebay.co.uk/MARINA-ALGAE-MAGN ... 286.c0.m14

 

co o tym myslicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...