Skocz do zawartości

Drugi filtr do 60 l.


Rekomendowane odpowiedzi

Ok, więc może zacznę od początku. Miesiąc temu napisałem że mam akwa 72 l. ale niestety Iquitos (pozdrawiam ozięble) mnie olało i nie raczyło nawet przez 3 tygodnie odpisać że tego zbiornika nie ma na stanie, choć zamówienie przyjęło. Tak więc moje akwarium to typowe 60l. Obsada: 14 neonków innesa, 5 otosków, 3 krewetki red cherry, 3 amano, masa ślimaków w tym 2 helenki oraz oczywiście sporo roślin. Zbiornik jest stabilny, rybki i krewetki jak na moje oko zdrowe.

W momencie kupna zbiornika zakupiłem filtr Fluval 2 plus i od paru dni zastanawiam się czy nie dokupić do niego filtra kubełkowego, żeby jeszcze poprawić jakość wody w zbiorniku. I tu pare pytań. Czy to ma sens? Jeśli tak to co polecacie?

I na koniec: zastanawiam się jak to technicznie wykonać. Jako że w nowym filtrze nie będzie oczywiście bakterii widzę to tak: przez pierwszy okres (1-2 tygodnie), kubełek ustawiony na minimalny przepływ aby nie zdestabilizować zbiornika oraz żeby wykształciły się bakterie, potem oczywiście zwiększenie przepływu. Dobrze kombinuję?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

eh... akwa kupione w sklepie internetowym? aha

 

a co do filtrów... można i 10 podłączyć ale po co ;)

 

w tym litrażu np sama kaskada fzn2 by się sprawdziła doskonale ,woda kryształ i nie robi pralki jak wewnęrzny ;)

2 filtry to sensowne rozwiązanie... jak do twojego litrażu dopisze się 0 na końcu :)

 

masz dużo kasy ,możesz kupić sam kubełek a wewnętrzny wywalić ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...