Skocz do zawartości

metal nie wydzielajcy szkodliwych substancji w wodzie


kamil554
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

witam

zdecydowałem się na restart zbiornika, bo nie mogę sobie poradzić z glonami. Poza tym zredukowałem obsadę do kilku sztuk narybku zmienniaka i paru krewetek, więc mogę sobie pozwolić na świeżość dla oka z akwarium :D

 

i teraz mam taki pomysł żeby zrobić tło z siatki obrośniętej mchem - tak jak tutaj

Dołączona grafika Dołączona grafika

 

 

z tą różnicą że tło zakrywało by od razu filtr i może grzałkę...

Może można by powyginać siatkę do żądanego kształtu żeby zakryć sprzęty, jednak zastanawiam się z jakiego materiału powinien być drut który przeplotę przez oczka siatki

woda pitna transportowana jest rurach miedzianych, więc chyba miedziany drut (z tępymi końcami) będzie odpowiedni ?

 

i druga sprawa. Jeśli zakryję fitr siatką i mchem to woda będzie właściwie filtrowana ? czy drobinki będą osiadać na mchu?

Do tej pory filtr miałem zakryty przez wolno rosnącą kępę mchu i nic złego się nie działo, ale wolę spytac ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

źle się zrozumieliśmy... zamocowane będzie na przyssawkach, już nawet mam kupione, tylko nie chcę tego przymocować tak jak na wyżej podanym zdjęciu, bo tam jest na calej ścianie rozcięgnięte, a mnie chodzi o coś takiego :

Dołączona grafika

no soryy za mój talent artystyczny, ale chyba widać o co mi mniej więcej biega :D

drut jest po to żeby nadać ten półokrągły kształt który pokazuje przerywana linia

i ten kawałeczek gdzie jest strzałka i pogrubiona linia byłby zakopany w żwirku żeby nadać jeszcze sztywności

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie metale będą podtruwały nasze ryby, no może za wyjątkiem szlachetnych, ale kto będzie wsadzał złoto do baniaka? :twisted: Miedź jak i inne metale nie zabiją rybek od razu, ale będą odkładać się w ich organizmach i będą powodować różnorakie choroby, które nijak nie będą pasować do tych opisywanych najczęściej. Dlatego, że nikt nie wsadza niczego metalowego do zbiornika z rybami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem czy nie stracisz na filtracji... ja bym mimo wszystko dał rurkę ssącą przed żywe tło, ale grzałkę można spokojnie schować. Co do materiału to sama siatka powinna mieć dość sztywności, by wytrzymać. Jeżeli przymocujesz punktowo przed zgięciami a resztę zakopiesz w żwirku to powinno spokojnie wytrzymać bez stelaża.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli mam rozumieć że tak samo jak te rybki każdy z nas jest podtruwany ? wiadomo ze nie widać przykrych efektów od razu ale czy rzeczywiście miedź tak na nas dzaiła ? pytam z czystej ciekawości, bo miałem nadzieje ze piję wodę z obojętnego dla mnie źródła :D

 

hipcio_stg może i macie rację , nie ma sensu pchać niepotrzebnie metalu do wody, spróbuje tak jak napisałeś, a jak wyjdzie to czas zweryfikuje

 

nie zapomne się podzielić wrażeniami z zakładania takiego tła ;)

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

czyli mam rozumieć że tak samo jak te rybki każdy z nas jest podtruwany ? wiadomo ze nie widać przykrych efektów od razu ale czy rzeczywiście miedź tak na nas dzaiła ? pytam z czystej ciekawości, bo miałem nadzieje ze piję wodę z obojętnego dla mnie źródła :D

 

hipcio_stg może i macie rację , nie ma sensu pchać niepotrzebnie metalu do wody, spróbuje tak jak napisałeś, a jak wyjdzie to czas zweryfikuje

 

nie zapomne się podzielić wrażeniami z zakładania takiego tła ;)

pozdrawiam

Podgrzej mocno siatkę suszarką do włosów, uformuj pożądany kształt, natychmiast zahartuj siatkę zimną wodą i gotowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...