Skocz do zawartości

Nowe akwarium


Rekomendowane odpowiedzi

Mod: Jako, że przed autorem postu jest dużo pracy temat został przeniesiony z działu Galerie

 

Czytajac wypowiedzi na forum juz wiem ze zrobilam kilka bledòw. Jestem gotowa na krytyki...Zmienic podloze, wywalic sztuczne skaly...A co z rybami ? mam 3 sumy,3 zalobniczki,2 neonki, 5 chyba nazywaja sie kardynaly no i slimak.Chyba za duzo na 35 litròw... ?Wlasnie lecze rybia ospe. I wyniki sa dobre.Dziekuje za wszystkie porady.

post-2961-13685156526666_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niech jakiś mod przeniesie jak może całość ;)

 

eh - niebieski żwirek do oddania...

2 neonki ryba stadna...

w ogóle za dużo ryb

 

o już przeniesione ;)

jaki filtr?

oświetlenie?

parametry?

i co to jest to żółte okrągłe w prawym dolnym rogu Oo?

skałka z tunelem czasem nie ceramiczna? jak tak do wyjęcia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jw.

 

35l to jest wbrew pozorom bardzo mało... starczy ledwie na jednego bojownika, i kilka krewetek... Ale odrobina smaku, i może wyjśc cekawe miejsce do życia. Widze że masz tam żabienice wąskolistną, gałęzatke, a tej po prawo i stylu po lewej nie moge zidentyfikowac.

Przedewszystkim znien żwir, i wyjmij te ozdoby... Najgorsze co moze byc (jak dla mnie) to takie ozdóbki w akwarium. Ani to naturalne, ani ładne...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odlej z akwarium jak największą ilość wody, przelej ją do misek/butelek/ garnków/ czy co tam masz, rybki wyłów i przełóż do osobnego zbiornika (może być od biedy duża miska) włącz w nim filtr i napowietrzanie. Akwarium opróżnij wymień podłoże, następnie zalej tą wodą która była w akwarium, i wpuść rybki. Unikniesz dzięki temu oczekiwania na ponowne dojrzewanie zbiornika ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

eh też wymieniam podłoże

 

witam, jesli pozwolicie to podepme sie pod temat a'propo wymiany zwirku.

Czy nowy zwirek do akwa musi byc wczesniej wygotowany?

akwarystyczny przepłukany.

taki "z pola" wygotowany...

 

i z tego co wiem to większość bakterii zajmujących się zabawą z azotanami jest w ... podłożu właśnie ,więc nie jestem pewien czy samo wlanie starej wody zda egzamin. Bo ich liczba [bakteri] zostanie zmieniona i może zostać zachwiany cykl azotowy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki za informacje (wogole zdecydowanie podoba mi sie ta strona i forum , najleprze jakie do tej pory odwiedzilam)

ps. czy mozesz spojrzec na temat ktory zalozylam pytajac czy dobralam prawidlowa obsadee do swojego 200l akwa 100x40x50? bede wdzieczna ,poniewaz widzialam ze kilka osob odwiedzilo ten temat ale nikt nic nie napisal wiec nie bardzo wiem czy to dobrze czy zle :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...