Skocz do zawartości

Odnowenie zanteresowań akwarystyką, kilka pytań


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, temat zakładam w tym dziale gdyż odnawiam zainteresowania akwarystyką i szczerze to pewnie sporo się zmieniło od mojej ostatniej przygody :)

 

Mam kilka pytań wytargałem moje 120L akwarium z piwnicy włącznie z pokrywą, i wyposażeniem akwariowym, groty etc...

 

Jak to wszystko bezpiecznie przygotować do ponownego użytku... Bo czyste to, to nie jest... pokrywa jest mocno brudna... szczególnie od spodu jest prawie cała zielona. Filtr i grzałka też jest mocna brudna... jest dużo brudu w szczelinkach urządzeń

 

Kamyki kupuje nowe... rozumiem że trzeba je przygotować tak jak piszą viewtopic.php?f=43&t=6354

 

I powiedzcie mi czy konieczne jest tak długie czekanie na "uzdatnienie" wody? Może polecacie jakiś środek naprawdę przyśpieszający ten proces... no i jakie testy do wody są obecnie popularne no i w miarę tanie...

 

ps. grzałka 50W starczy do akwarium ~120L? Czy jestem zmuszony zaopatrzyć się w nową? Z tego co pamiętam kiedyś spokojnie utrzymywała temperaturę wody na poziomie 27C

 

Za wszystkie odpowiedzi z góry serdecznie dziękuję :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli czyścisz filtr i inne urządzenia ważne żebyś nie stosował jakichkolwiek środków chemicznych...

 

należy czekać te 2 tygodnie [lub więcej] ,wiąże się to z cyklem azotowym. Zobacz na wiki.

testów takich tanich bardzo to raczej nie widziałem...

różne uzdatniacze zmniejszające ten czas to pic na wodę.

 

jeżeli ta grzałka wystarczała to ok ,ale nowa z termostatem nie kosztuje fortuny ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są warte co najmniej tyle samo co testy zoolek .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...