Skocz do zawartości

Pomoc w doborze rybek.


Rekomendowane odpowiedzi

Wiem, że zostanę potępiony za tak małe akwarium 25L ale wałczyłem z żoną przez 4 lata i na razie zgodziła się na nie (prezent dla 7 latka, a i dla mnie ;) ). Jak byłem mały to stał u mnie bardzo duże akwarium, pamiętam je z dzieciństwa, do puki go nie zbiliśmy :lol: Teraz na razie 25L :cry: I tu jak nie zwykle, żona się porządziła i kupiła na chama rybki, nawet nie poczytałem jakie i ile. Chciałbym poprosić o pomoc zawodowców o sprawdzenie czy takie gatunki i ilości mogą żyć dobrze w tak małym środowisku lub i czy może coś zmienić:

6 szt. neonów czerwone

parka - gupików

1 glonojad

wyczytałem ostatni iż gupik potrzebuje przynajmniej 2 samice bo jedną zamęczy :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ewentualnie, wymień cała obsadę i kup jednego bojownika i krewetki ;)

 

Tak by było najrozsądniej. Polecam krewetki Crystal Red. Są cudowne. Możesz o nich poczytać w dziale o krewetkach.

nie jest rozsądne to co napisałeś. te krewetki są bardzo wrażliwe i w dodatku drogie nie nadają się dla początkującego akwarysty

a bojownik jak trafi się agresywny to je pozabija wiec lepiej nie ryzykować i kupić najbardziej popularne i tanie rc lub babaulti

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:o no tak a miałem kupić jeszcze jedną laskę dla samca ale dałem się ponieść oczom pięknie wyglądającym rybką w sklepowych akwariach i sprzedawca mi wcisnął 2 parki :evil:

najgorszą rzeczą jest słuchanie sprzedawców... później człowiek kończy z trzema welonkami w kuli albo lepiej...

co do gupików optymalny układ w 25:

 

[samiec samica]

1+2 >przy czym musisz sie tu liczyć z narybkiem ale w miejszej ilości

0+3 >samice jeśli miały kontakt z samcem po odseparowaniu mogą rodzić jeszcze 4 razy ,ale coraz mniej i w końcu materiał genetyczny się kończy ,a mi wizualnie samice gupika bardziej sie podobają

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...