Skocz do zawartości

Kilka pytan "swierzaka"


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć

Jak widać jest to mój pierwszy post ale mam kilka pytań:

1. Mam akwarium 40x25x25 cm i ile mogę dać rybek (małych gupiki, neonki, glonojady)

2. Ile mogę dać roślinek żywych bo mam sztuczne (myślałem nad 2 Echinodorus amazonicus)

3. Jakie podłoże bo mam białe kamyki ale myślałem nad czymś szarym/czarnym coś co dobrze będzie nadawać się do takich roślinek do amatorskich hodowli.

 

A i muszę sie pochwalic udało mi się 3 razy rozmnożyć glonojady co prawda nie mialem zamiaru no ale samo sie udalo mialem ich okolo 300 szt. :D

 

Czekam na wasze odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gratulacje znęcania się nad zwierzętami jeśli te "glonojady" mnożyłeś 25litrach... zresztą one rozmnażają sie praktycznie same. Znaczy to że trzymałeś w nim min.2 dorosłe.

 

rozumiem że glonojad = zbrojnik niebieski w tym wypadku?

 

w 25 litrach... glonojad być nie może.

neonki też.

może krewetki?

jest podobny temat na forum ,tam jest dużo małych ryb wypisanych

 

I błąd w nazwie tematu ŚwieŻy -> ŚwieŻak

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 sztuk w 25l?

ludzie tyle w 100l nie trzymają...

ODDAJ WSZYSTKIE koniecznie ,ani jeden zbrojnik niebieski nie może być w 25l

 

każdy na tym forum podzieli moje zdanie

 

może chciałbyś hodować np bojownika?

 

ed: ważne ,nie zniechęcaj się czasem do akwarystyki ,poprostu staraj się stwarzać rybom optymalne warunki. Ja dawniej o wiele większe błędy popełniałem w starym 30l.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Świeżaku

ja bym na twoim miejscy wsadził do baniaczka meszek oraz moczarki nawalił bardzo fajnie i szybko się rozrasta moczarka a nie potrzebuje mocnego oświetlenia daj czarny żwirek i krewecie może jakąś parkę gupików ale nie wiem z tymi gupikami niech inni sie wypowiedzą na ten temat życzę powodzenie i daj jakieś fotki jak urządzisz akwarium ;);)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brzanki sumatrzańskie są po pierwsze rybami stadnym i lepiej się czują w większej ilości, po drugie potrafią stać się rybami agresywnymi, po trzecie są rybami zbyt żywymi i zanim się rozpędzą w takim akwa uderzają w jego ściankę(łopatologicznie), a po czwarte w twoim akwarium nie urosną do takiej wielkości kiedy je oddasz (4-7cm) tylko zaczną karłowacieć(co się dzieje już teraz) więc będą sie jeszcze bardziej męczyć. Oddaj je dla ich dobra.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiesz co pewnie nie każdy ale przynajmniej ja też zaczynałem od 25l później miałem 45l a teraz mam 112l i to pewnie nie będzie koniec w akwarystyce nie chodzi o to by mieć akwarium jak dom tylko by wyrwać trochę natury i wsadzić go do akwarium uwierz mi nawet z 25l można zdziałać cuda :D:D ja jestem przy tym byś wsadził tam bojownika +krewecie i będzie pięknie :D:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gratulacje znęcania się nad zwierzętami jeśli te "glonojady" mnożyłeś 25litrach... zresztą one rozmnażają sie praktycznie same. Znaczy to że trzymałeś w nim min.2 dorosłe.

 

rozumiem że glonojad = zbrojnik niebieski w tym wypadku?

 

w 25 litrach... glonojad być nie może.

neonki też.

może krewetki?

jest podobny temat na forum ,tam jest dużo małych ryb wypisanych

 

I błąd w nazwie tematu ŚwieŻy -> ŚwieŻak

ja tylko co do twojego podpisu .. co masz na mysli platkarium ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...