Skocz do zawartości

Kleję sobie akwarium...


Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

A więc kleję sobie akwarium, szyby wykorzystane to 5mm ze starych półek szklanych i mam parę pytań.

1. Czy pęcherzyki powietrza w silikonie nie są niebezpieczne?(zdj poniżej)

Dołączona grafika

2.Jak i kiedy testować akwarium czy jest szczelne(pozklejałem dziś). Zalewać do pelna i czekać parę dni czy po kilka cm co kilka godzin?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak silikon wyschnie. Wspominałeś, że sam ciąłeś szkło. jak poradziłeś sobie ze szlifowaniem krawędzi? Nie boisz się, że mogą naruszać strukturę silikonu? Bałem się również o szkło, bo 5mm się nie nadaje na duże akwaria, ale jak przeczytałem o kostce to eliminuję wątpliwości.

 

Silikon nie powinien schnąć dłużej niż jeden dzień (chyba, że nawaliłeś bardzo dużo silikonu)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaprawdę powiadam ci... a może po prostu pokaże:

Dołączona grafika

nawaliłem dużo... zrobiłem palcem taką jakby fugę z silikonu.

 

Szyb nie szlifowałem bardzo - miałem szkło z półek szklanych o wym. 84x28cm czyli zostaje 2 krawedzie do szlifu.

Zrobiłem to osełką używana np do kos, noży itp namoczoną w wodzie. Szlifowałem z włożona szyba do wody - bałem się ze jakiś odprysk lub element uderzy o oczy.

Edit: Czy potem ściąć zaschnięty silikon z szyb??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśśśśnie.....

Coś mi się wydaje ze lekko przecieka w jednym miejscu i czy mogę przejechać silikonem w tym miejscu od środka? Oczywiście po wysuszeniu.

Aha. Akwarium zrobiłem bo zobaczyłem ze noże do szkła są tanie :D a resztę miałem w domu i teraz pytanie:

Ile kosztuje (jak najtaniej) uruchomienie takiego zbiornika(chodzi o filtr, żwirek, roślinki itp)? Chcę tam trzymać krewetki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...