Skocz do zawartości

rozgałęzienie


Rekomendowane odpowiedzi

witam;

posiadam 240 litrowy zbiornik i noszę się z zamiarem kupna nowego filtra jbl 1500

 

zastanawiam się czy miało by sens wykonanie "rozgałęzienia" węża ssącego tak aby ściągał wodę z dwóch miejsc w akwarium.

 

co o tym sądzicie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

już odmulałem tak :)

 

ten filtr który mam teraz czyści dobrze tylko że tą cześć bezpośrednio przy rurce bo reszta jest pozasłaniana przez rośliny i dekoracje

dlatego chciałem kupić dużo mocniejszy filtr (wtedy straty nie uderzą po jakości filtracji) i brać syf w dwóch miejscach :>

 

kombinowałem żeby całą instalacje zrobić za tłem-> w tle wywiercić tylko małe otwory na osłony (koszyczki takie) rur ssących, albo puścić je za tłem a potem pod żwirem i z dna żeby wystawały, lub opcja mieszana :)

 

póki co tylko kombinuje i zbieram opinie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rozumiem, że chcesz puścić rurki ssące za tłem strukturalnym, pod żwirem kolankiem przejść na drugą stronę i tylko ssawka by wystawała... rozwiązanie chyba nie do końca trafione, bo co prawda estetyka na 5+ tylko za tłem będzie sporo wody, która nie koniecznie będzie się mieszała. Obawiam się troszkę, że nie będziesz mógł utrzymać stałego NO2 = 0

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no ale póki co też nic poza mały eksperymentalnym filtrem wewnętrznym za tłem nie działa :>

liczę że przez te otwory z siatką woda będzie za tło wpływała i wypływała -> poza tym można by dać część powrotu wody z filtra za tło -> będzie wyciskała starą wodę do przodu przez ww otwory

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

taaa z tego co opisywał to do kubełka. Z dwóch stron słabiej, jednak z dwóch a tak z jednej czysto z drugiej syf... Albo rozgałęźnik, albo mocniejszy kubeł jedno z dwóch

no właśnie mocniejszy kubełek już o tym pisałem :P

z tym syfem to strasznie głupie! ja swojego eheima nie czyściłem już z pół roku a po takim zabiegu od razu by się zapchał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie ból jest taki że potężne zielska które mi wyrosły a które szczególnie lubię powodują że syf się w nich gnieździ i filtr go nie wciąga,

odmulanie -> póki było mniej roślin to luz ale teraz już nie wszędzie się odmulaczem wcisnę bo rośliny niszczę

filtr który mam teraz jbl cp250 bardzo szybko mi się "zasyfia" a jakość wody po 2 tyg od czyszczenia jest już jak dla mnie za niska. Dlatego chce kupić mocniejszy filtr (dużo mocniejszy) i rozdzielić jego moc na 2 ponieważ zauważyłem że im bliżej wlotu do filtra tym czystsza woda i dno. Dlatego liczę że mi to pomoże.

 

Wiem że dwa kubełki to super rozwiązanie tylko że:

a. jak już mam kupić 2 to wole kupić "smoka"

b. miejsce!! mam jedną szafkę, na górze stoi 240, na dole 72 + szafka na sprzęt i nie mam już miejsca na coś więcej

c. ten jbl 1500 z tego co wiem też ma prefilter a ten mój,,, hmm też ma tylko że jest zamocowany na samym dole czyli jeśli chce zebrać syf to muszę cały kubełek otwierać i demontować -> dlatego mam nadzieję że nowy filtr da mi dużo lepsza bio a czyszczenie "grubego" syfu zostawie na podmiany wody i mam nadzieje rzadsze odmulanie.

 

A wracając do miejsca -> za tłem jest wystarczająco miejsca na poprowadzenie "hydrauliki"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no tylko że jak już pisałem "nie mam miejsca dla bydlaka" i dlatego chce kupić jeden duży ;) i mam nadziej że 12l pojemności zapewni miejsce dla bakterii, preefiltr zlikwiduje problem "zapychania" i że w ogóle będzie fajnie, ładnie czysto i szczęśliwie,

 

ale dzięki za opinie -> jak się okaże że stracę kupę czasu, nerwów i troszq kasy to wiem kto będzie mógł powiedzieć "a nie mówiłem"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...