Skocz do zawartości

czy da sie przerobić tą oprawę


trot
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

dobra mózgi nauk pseudo-technicznych sprawa jest

 

otóż mam oprawę; świetlówki są w niej połączone szeregowo(jeden dławik + 2 startery)

 

ma ktoś pomysł jak sprawić żeby dało się je uruchamiać niezależnie ??

jak się odłączy jedną to druga pada bo przerywa się obwód -> czy nowe okablowanie miało by sens?? zamiast szeregowo podłączyć je równolegle ?? (od dławika osobne kable do każdej świetlówki i na nich włączniki)

 

czy to ma sens ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołączona grafika

 

 

no to nie jest takie trudne ta czynnosc musisz wykonac 2 razy ;)))

 

a nizej tlumaczenie na chlopski lep ;)

 

bo majac 2 swietlowki w standartowej pokrywie sa one podlaczone do jednego ststecznika ktory "wysyla prad" do 2 swietlowek ktore ty masz w jednym obiegu, wiec musisz stworzyc 2 obiegi na pojedyncze swietlowki, no i normalne ze starter musi byc osobno do kazdej zeby odpalila. POWODZENIA,

 

Ps; daj znac jak Ci wyjdzie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hipcio Tak masz racje taki schemat jak Ty pokazałeś jest prawidłowy jeśli chcemy żeby świeciły obie świetlówki na raz (czyli jeden statecznik czy tez dławik [to jest to samo] do 2 świetlówek ) a koledze chodzi o to ( tak mi sie wydaje ) żeby świeciła albo jedna albo druga, wiec nie mogą być podłączone do jednego statecznika (dławika) bo jak zgasisz jedna to przerwiesz obwód i druga choć byś bardzo chciał to nie będzie świecić. Dlatego właśnie każda świetlówka musi nieć swój statecznik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli co jeśli zrobię dwa osobne układy podłączone do jednego dławika to zadziała ???

obawiam się ze dławik ten jest dopasowany do pracy z dwiema świetlówkami i jak go dam na jedno co "psztryk" i po świetlówce ...

 

Sluchaj i tak musisz kupic drugi wiec wez ten stary jak bedziesz szedl do elektrycznego i zapytaj goscia napewno bedzie wiedzial....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zapytaj goscia napewno bedzie wiedzial....

dzięki za cynk ;)

 

jak mam tu dokupic statecznik i się srać z przerabianiem to wolę dokupić jeszcze jedną gotową oprawę na jedną świetlówkę i stosować naprzemiennie w połączeniu z programatorami ;) chyba sprytniej by było ;))

(rano świeci belka z jedną świetlówką, gaśnie koło południa i zapala się belką z dwiema która gaśnie przedwieczorem i znowu zapala się tamta pojedyncza ;) )

 

jak mi łapsko będzie działało to poszukam taniej ofert ;p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jest za pokrywą klapka - trzeba ją podważyć i tam jest statecznik

Normalnie hipcio no nie jestem slepy nie ma tam żadnej klapki... cale to koryto jest podklejone (zgrzane) od dolu do pokrywy... a u gory i z tylu nie ma tam zadnego dostepu

 

 

 

 

 

zapytaj goscia napewno bedzie wiedzial....

dzięki za cynk ;)

 

jak mam tu dokupic statecznik i się srać z przerabianiem to wolę dokupić jeszcze jedną gotową oprawę na jedną świetlówkę i stosować naprzemiennie w połączeniu z programatorami ;) chyba sprytniej by było ;))

(rano świeci belka z jedną świetlówką, gaśnie koło południa i zapala się belką z dwiema która gaśnie przedwieczorem i znowu zapala się tamta pojedyncza ;) )

 

 

no i to tez jest bardzo dobre rozwiazanie i chyba tez tak bede musial zrobic....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...