Skocz do zawartości

filtr podzwirowy


Rekomendowane odpowiedzi

witam!

Czy mozecie mi polecić filtr podżwirowy do akwarium 240l? Czy raczej odradzacie?Moze lepiej użyć kabli grzewczych i zwyklego filtra? Bedzie dzailalo podobnie jak filtr podzwirowy tloczący....

Który filtr zapewni rzadsze odmulanie i zredukuje pracę przy akwarium? Czy podżwirowy nie wciagnie rybek/ikry itd? i jak na nim rosną roślinki, jaka moze byc warstwa zwiru i jego granulacja? CZy moge zastosowac drobniejszy zwir niz wielkosc otworów na siatce ale wysypującgo na warstwe grubszego zwiru? (Pewnie nie ale sie upewnic chce;))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no podzwirowy tez to chyba zrobi nawet lepiej ale chodzi mi o to czy nie bede musial przez niego np częstszych restartów robić aby wyczyścić dno czy te jego elementy. Druga sprawa to chcę mieć drobne podłoże a on może je wsysać przez w tym wypadku grubszy żwir umieszczony bezpośrednio na filtrze. Tak na zdrowy rozum to już sobie chyba odpowiedziałem, ale chciałbym uslyszeć wypowiedzi jeszcze kilku forumowiczów dotyczące tego zagadnienia..

 

PS jaka może być maksymalna grubość podłoża pod którym znajduje się ów kabel grzewczy? Gdzie można takie coś tanio kupić i jakie "modele" możecie polecić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...