Skocz do zawartości

Tetra a odmulanie kolejny problem.


Rekomendowane odpowiedzi

W innym temacie pytałem (niepotrzebnie bo temat takowy już był) o założenie odmulacza podłączonego do filtra tetry ex 700. Teraz już sobie poradziłem kupiłem częśći w ogrodniczym (trójnik parę opasek uciskowych i rurek). Wszystko jest ok zmontowane, ale jest problem. Jak wiadomo zdaniem niektórych jak i moim wydajność tego filtra ma tendencję do spadania. U mnie było tak samo, więc pomyślałem sobie że zapchałem filtr poprzednimi odmulaniami filtrem kiedy to jeszcze nie miałem zamontowanego układu (wtedy też działało słabo). Postanowiłem gruntownie przeczyścić wszystko: rurki, wirnik, wkłady. Syfu prawie wcale nie było. Filtr moim zdaniem ma nadal za mały cug żeby się nim efektywniej odmulało. Czy zamontowanie uszczelki o malutkim otworze zwiększy ciśnienie i spowoduje że woda będzie zasysana szybciej ?

Myślę tak ponieważ filtr się nie zatrzyma ani nie przestanie pracować gdy nie będzie zapowietrzony, taka malutka uszczelka logicznie rozumując powinna zwiększyć ciśnienie słupu wody a przez to szybkość zasysania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...