Jump to content

Tetra a odmulanie kolejny problem.


Recommended Posts

W innym temacie pytałem (niepotrzebnie bo temat takowy już był) o założenie odmulacza podłączonego do filtra tetry ex 700. Teraz już sobie poradziłem kupiłem częśći w ogrodniczym (trójnik parę opasek uciskowych i rurek). Wszystko jest ok zmontowane, ale jest problem. Jak wiadomo zdaniem niektórych jak i moim wydajność tego filtra ma tendencję do spadania. U mnie było tak samo, więc pomyślałem sobie że zapchałem filtr poprzednimi odmulaniami filtrem kiedy to jeszcze nie miałem zamontowanego układu (wtedy też działało słabo). Postanowiłem gruntownie przeczyścić wszystko: rurki, wirnik, wkłady. Syfu prawie wcale nie było. Filtr moim zdaniem ma nadal za mały cug żeby się nim efektywniej odmulało. Czy zamontowanie uszczelki o malutkim otworze zwiększy ciśnienie i spowoduje że woda będzie zasysana szybciej ?

Myślę tak ponieważ filtr się nie zatrzyma ani nie przestanie pracować gdy nie będzie zapowietrzony, taka malutka uszczelka logicznie rozumując powinna zwiększyć ciśnienie słupu wody a przez to szybkość zasysania.

Link to comment
Share on other sites

i tak i nie

bo gdyby samo zredukowanie średnicy miało znacznie zwiększyć ciśnienie to po co producenci filtrów dawali by takie grube rurki??

może się mylę ale myślę że ci to dużo nie da

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×
×
  • Create New...