Skocz do zawartości

pomóżcie początkującemu


Rekomendowane odpowiedzi

kupiłem na allegro niedawno akwarium i mam kilka pytań pomóżcie. akwarium ma 30,60,30 wymiaru, jest z pokrywą razem z filtrem w którym jest gąbka i aktywny węgiel. pierwsze pytanie

1 filtr ma mozliwość działania jako deszczownica z góry i filtr z wnetrza akwarium co będzie lepsze do takiego akwarium ktory sposób jest lepszy na natlenianie wody?

2 jakiej mocy grzałke kupic do takiej wielkosci akwarium i czy koniecznie z termostatem?

3 chciałbym akwarium udekorowac jakimś ladnym korzeniem kilkoma kamieniami ew kupić gotową grote i kilka roślinek ale nie wiem czy nie bedzie za ciasno rybkm, czytalem tez ze kazdy taki gadzet trzeba najpierw wygotowac czy to prawda

4 mam tez pytanie dot. montazu filtra i grzalki moge je umieścic na tej samej ścianie bocznej czy lepiej po obu stronach

5 ile mniej wiecej rybek mozna trzymac w takim akwarium by czuły sie komfortowo i nie meczyly sie

 

pozdrawiam i dziekuje za rady

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

troszkę trudno wszystko powiedzieć. Lepiej jak podasz model filtra to będę wiedział dokładnie. Akwarium ma 54l. Wyjmij węgiel z filtra, bo stosuje się go bardzo rzadko. Lepiej daj jakiś keramzyt/biobale/ceramikę.

 

ad.1 najlepiej napowietrza ruch tafli wody - czyli jeżeli jest deszczownia to umieść ją pod powierzchnią wody i napowietrzanie będzie dobre

 

ad.2 Grzałka 50W obojętnie jakiej firmy - koniecznie z termostatem!

ad.3 Wszystko w granicach rozsądku - wiadomo, że nie ma zbyt wiele miejsca do poszalenia, ale można mały korzonek lub kokosa wsadzić. Jeżeli dasz wszystkiego z umiarem i ładnie obsadzisz to wystarczy. Jeżeli chodzi o wygotowywanie to tak trzeba to zrobić, by mieć pewność, że wkładasz rzeczy sterylne i nie barwiące wody lub barwiące je znacznie mniej. Są tematy o preparowaniu korzeni/kokosów. Poszukasz to znajdziesz.

ad.4 możesz po tej samej, możesz po przeciwnej - kwestia gustu

ad.5 co do obsady to sporo jest opcji dla 54l i nie ma tabeli na tyle litórw tyle ryb... przeszukaj dział obsady zbiorników do 54l to może coś Ciebie natchnie.

 

Ja np bym dał:

harem prętników karłowatych (1samiec + 2samice)

razborę klinową 10szt

kirys spiżowy/panda/inny 5szt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...