Skocz do zawartości

Mętnienie wody


Rekomendowane odpowiedzi

Posiadam akwarium 20 lub 30 litrów nie jestem pewien ile dokładnie ma litrów.

Czemu woda w moim akwarium mętnieje wczoraj wymieniałem wodę wypłukałem kamienie przeczyściłem filtry wszystko dokładnie wymyłem i jest to samo zaraz na drugi dzień woda jest biała ryby nie chorują ani nie zdychają mam: 1 kirysa, 1 glonojada, 2 mieczyki (samca i samice), 1 molinezje (samca), oraz 4 neonki.

Proszę o szybką odpowiedz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o matko... nie wiem od czego zacząć... może po kolei ;)

 

Pojemność akwarium mierzymy dł (cm)x szer (cm) x wys (cm) i dzielimy przez 1000 :D

woda mętnieje, bo zrobiłeś tzw restart. Jest to efekt wysypu pierwotniaków (woda jak mleko). W filtrze i podłożu rozwija się flora bakteryjna, a dokładniej bakterie nitryfikacyjne. One są odpowiedzialne za rozkładanie toksycznego amoniaku do związków nietoksycznych. Myjąc podłoże, filtr i wymieniając wodę zabiłeś wszystkie bakterie i masz na nowo rozpoczęty proces dojrzewania zbiornika. Poszukaj na forum o dojrzewaniu (np w dziale dla początkujących jest podpięty temat jak zakładać i utrzymać akwarium). Jeżeli decydujesz się na wymianę wody to bardzo dobrze. Należy to robić regularnie przy tym litrażu średnio raz w tygodniu. Jeżeli już podmieniasz wodę to podmieniaj nie więcej niż 25-30% :!: To ważne w niektórych skrajnych przypadkach podmienia się więcej i częściej, ale nie będę pisał niepotrzebnych rzeczy. Jeżeli chodzi o obsadę to jest krytyczna dla tego litrażu...

 

kirys ryba stadna (min 5szt) od 54-60l

"glonojad" podejrzewam zbrojnik niebieski od 100l

mieczyki od 80l

molinezja podobnie

neon ryba stadna (min 8szt) od 60l

 

polecam wymianę obsady (o ile nie padnie przy procesie dojrzewania) na:

 

1) bojownik betta + krewetki

 

2) harem gupika + ślimaki/krewetki

 

3) czyste krewetkarium

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...