Skocz do zawartości

dieta - czy dobra


abrams
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

witam ułożyłem dietę dla moich rybek i tak:

 

codziennie

-mieszanka pokarmu wysokobiałkowego, roślinnego, wybarwiająco-witalizującego i pokarmu z dodatkiem żółtek jaj (wszystko firmy tropical)

-wieloskładnikowe granulki supervit tropicala

 

środa

-liofilizowane larwy ochotkowatych tropicala

-czerwone larwy komarów tropicala

 

sobota

-ochotka mrożona

 

narybek

jeden dzień artemia jedeń dzień sproszkowany wieoskładnikowy pokarm

czy ta dieta będzie dobra

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba skonsultować się z dietetykiem :lol:

Żartuje oczywiście. Moje wsuwają tylko ochotke, bo niczego innego nie chcą. Czasami obgryzą jakiś liść, ale gdy daję im pokarm roślinny to nawet go nie ruszą. Wg mnie ochotka to podstawa, ale jakieś wybarwiające i witaminowe czy inne wysokobiałkowe pokarmy lub inne muszą być stosowane, bo uzupełniają i urozmaicają dietę ryb. A diety można ułożyć wg własnych upodobań oraz w zależności czego rybom brakuje oraz co lubią jeść. Jeżeli jedzą wszystko proponuję znaleźć jakiś katalog np firmy KATRINEX i znaleźć coś dla siebie. W ofercie znajdziesz nawet specjalistyczne pokarmy przeznaczone np tylko dla pyszczaków, paletek czy pielęgnic. Próbowałem zbilansować kiedyś dietę swoim rekinom ale nie wypał wyszedł bo tjw lubią ochotkę a nie mięso z małży czy larwy białego komara i już. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorka ,że wtryniam się ale mam pytanie co do karmienia .Ile razy w tygodniu powinno się dawać pokarm żywy,mrożony i suchy.Bo tak naprawdę to już zgłupiałam ,każdy mówi mi co innego.Jeszcze jedno podaję standardowo Ichtio-vit który ma średnią zawartość witamin i mikroelementów, czy lepiej podawać Supervit o wysokiej zawartości witamin.?W zoologicznym jakoś nie mogę się dogadać ze sprzedawcą co do tego pożywienia ,bo tak naprawdę to on chyba sam nie za bardzo wie.Proszę o radę jeśli można.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

monika 10 suchy pokarm podaje się codziennie jako podstawę wyżywienia rybek. ja robię jeden dzień np: środa w którym daję tylko pokarm żywy w tym przypadku rozwielitkę, a w sobotę daję mrożoną ochotkę. oczywiście dieta ryb musi być jak najbardziej urozmaicona dlatego spróbuj wymieszać kilka rodzajów płatków tak aby wyszedł ci jeden pokarm o właściwościach trzech pokarmów na przykład:

Supervit + Ovovit + Biovit = super pokarm dla rybek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żywa larwa komara przy przedawkowaniu wyfrunie z akwarium, płatki za często stosowane lub nie zjedzone zmętniają wodę w akwarium, a ochotka mrożona jest w sam raz bo ma dużo białka. Fakt, że płatki starczą na dłużej niż ochotka, ale ryby łatwiej ją widzą i jest w odpowiednio dużych kawałkach, które nie rozrywają się jak płatki. Ale płatki są dobrze zbilansowane. Ja bym dawał ochotkę i 2* w tygodniu płatki ale nie jestem ekspertem to ci powiem od razu, jestem tylko zwolennikiem mrożonek:) I to zależy jakie masz ryby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dEn ochotkę daje się maksymalnie 2 razy w tygodniu bo to ciężki pokarm i ryby trawią go wolno po za tym ochotka jest bardzo tucząca i jeśli będziesz karmić swoje ryby tylko ochotką to w końcu zdechną bo nie przetrawią tego wszystkiego. zapamiętaj sobie ochotkę daje się maksymalnie 2 razy w tygodniu. najgłupszy jeleń (bez obrazy) na tum forum ci to powie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dEn ochotkę daje się maksymalnie 2 razy w tygodniu bo to ciężki pokarm i ryby trawią go wolno po za tym ochotka jest bardzo tucząca i jeśli będziesz karmić swoje ryby tylko ochotką to w końcu zdechną bo nie przetrawią tego wszystkiego. zapamiętaj sobie ochotkę daje się maksymalnie 2 razy w tygodniu. najgłupszy jeleń (bez obrazy) na tum forum ci to powie.

 

Skoro jedzą, to chyba trawią :roll: Robiłem im dietę( dwa dni bez karmienia), żeby jadły rozwielitke czy płatki ale bezskutecznie nawet na nie nie spojrzały, gdy rzuciłem im ochotkę rzuciły się jak głupie. Nic na siłę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli nie jedzą nic innego to zwracam honory. moje podczas karmienia ochotką (2 razy w tygodniu) zupełnie głupieją. :o samiec żagłopłetwy ostatnio wyrzucił z akwarium mieczyka by ten mu nie zjadł kawałka larwy ochotki. :shock: dEn a czy przygotowywujesz odpowiednio tą ochotkę? ja najpierw ją rozmrażam potem kładę ją na sitko i starannie odsącza i płukam wodą by pozbyć się krwi i innych niepożądanych rzeczy. w efekcie końcowym na sitku zostaje tylko czyste mięso dla moich rybek. kiedyś nie płukałem ochotki tylko wrzucałem zamrożoną do akwarium dopiero potem dowiedziałem się że przez takie moje postępowanie moje ryby mogły na coś zachorować ale nie zachorowały i z tego się cieszę.

 

pozdro :D:mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg dni tygodnia(karmienie raz dziennie)

1,*,1,*,1\2,1, nic

* płatki i rozwielitka suszona ale znikome ilości bo i tak idzie na dno jako pożywka dla roślin

1- cała kostka

1\2 pół kostki

Ale to nie jest utarty schemat, i dni w których podaje płatki można liczyć jako dni czcze:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aha urozmaicone karmienie. ja karmię tak

poniedziałek 1,2,3 wtorek 1,2,3 środa 4,3,6 czwartek 1,2,3 piątek 1,2,3 sobota 5 niedziela post

 

1-mieszanka 5 rodzajów płatków tropicala

2-mieszanka granulatu wieloskładnikowego i ze spiruliną tropicala

3-tabletki dla ryb dennych tropicala

4-suszona ochotka tropicala

5-mrożona ochotka (przed karmieniem odmrażam i przygotowywuję ochotkę)

6-czerwone larwy komara sera

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...