Skocz do zawartości

Nagły brak wzrostu Roslin.


Rekomendowane odpowiedzi

Witam i mam nadzieje ze dobrze podpiełem nowy temat.Chodzi mi o brak lub bardzo zmniejszony wzrost roslin.Mam akwa 63L.Z ryb mam 30 Neonów 2 małe zbrojniki ducha......Oraz 4 małe kiryski.No i krewetki Red i Babaluti.Akwarium ma około 2 miesiecy wiec jest ...Nowe.Ale ogolnie mma je ponad 6 lat.Nie nawożę niczym .Mam filtr zewnetrznyTetry i jedna swietlówke 18W Oceanic Narva.Prosze o jakas porade czemu tak nagle sie stało.A co do ryb i obsady to niebawem idzie wszystko do 240 L.Dzieki i czekam na podpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok.Tylko czy to jest sens jak bede wymieniał akwa na 250-300L.Teraz dopiero doszedłem do kompromisu z żona i bede miał wyzej wymienione akwa a te małe zostawie jako kotnik.Wiec moze mi pomozecie w oswietleniu do tego akwarium.Mysle ze to bedzie 100x50x50.Lub 120x50x50.Oczywiscie pokrywa no i teraz czekam na wasze sugestie.Sorry za zamieszanie .....Ale wieceie sami.KOBIETY !!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o takie rzeczy to pytaj w dziale ogrzewanie i oświetlenie - tam na pewno szybciej ktoś podpowie ale jak sam wspomniałeś będzie to 250-300l... a więc oświetlenie pod roślinki najlepiej min 0.5W/1L... przy 250l 125W czyli polecam 3x39 a jak będzie mało to dołożysz jeszcze 13W lub 16W. Teraz w zależności od tego co chcesz mieć w środku to różne zestawy będą pasowały... jak dużo roślin to polecam (od tyłu)

 

2x philips aquarelle 39W 10000K

1x philips TLD965 39W 6500K

 

lub

2xaquarelle/reef white 10000K

1x gro-lux 8500K

 

lub jak mało roślin

 

to 1x aquarelle 10000K

1x philips 965/865 6500K

1x gro-lux 8500K

 

jak widzisz opcji jest masa a to tylko kilka propozycji ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...