Skocz do zawartości

[65L] ogólne


gorzki93
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

No więc tak To jest moje 2 akwa wcześniejmiałem 25 l
Parametry Akwa :
:arrow: Oświetlenie:
Fluora L58/77 (Świetlówka typowo do akwarium ogólnego uwydatnia kolory : czewony zielony i niebieski . Powoduje lepszy wzost rosli dzieki swojemu nie naturalnemu kolorowi światła (różowy) oraz poprawia jakośc wizualną wody) .
:arrow: Temperatura :
okolo 27 stopni w dzień a 25 stopni nocą .
:arrow: Filtracja i natlenianie wody :
Filtr AQUAEL posiada doskonałe zdolności filtrujące i napowietrzające wodę . Filtr wydajnie napowietrza wodę.Jego niewątpliwą zaletą jest możliwość płynnej, wygodnej i precyzyjnej regulacji wydajności. Regulowany jest również kierunek wylotu wody w zakresie ponad 180 stopni. Można zawiesić go również na czyściku magnetycznym.

Cechy produktu
Moc: 3,2 W
Wydajność: 250 l/h
Akwarium: 30-180 l.

:arrow: Podłoże :
Jako podłoże użyłem kayczków średnicy 5 mm i mniejszych oraz kulku wiekszych głazów okolo 6 cm. Mam zamiar zmienić podłoże na piasek akwariowy ponieważ jest praktyczniejszy ale to za nie długo narazie mam żwirek .
:arrow: Roślinność :
W moim zbiorkiczku posiadam pare żywych roslinek min. małego nurzańca oraz zupełnie nową roślinke niestety nie wiem jeszcze jak sie nazywa ale to sie mnieni ;P oraz kikla sztucznych (min. ta różowa ) obsadziłem nimi filtr dzieki temu że są sztuczne prąd wodny nie połamie ich oraz nie zniszczy , dzieki ich rozmiarom skutecznie zasłaniają filtr (wtedy akwa wygląda ładniej ) ;D
:arrow: Obsada :
- 2 pielęgniczki ramirezy
- 3 glonojady (zostana zamienione na otoski bo sa za duże jak do takiego akwa)
- 1 kiryska (wkrótce pojawia sie jescze 3 )
- 7 danio pregowanych i jedna malabarska ;P
:arrow: Ozdoby
Jako ozdoby uzyłem wraku statku kosztował około 45 zł szczególnie przypadł do gustu mojem glonojadowi oraz samcowi ramirezy ;P
myśle że opisałem już mniejwiecej moje akwa oraz to co sie w nim znajduje wrazie jakich kolwiek pytań chętnie na nie odpowiem wkrótce pojawia sie zdjęcia Pozdrawiam :P:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To galeria więc najpierw foty ;)

 

Filtr AQUAEL posiada doskonałe zdolności filtrujące i napowietrzające wodę . Filtr wydajnie napowietrza wodę.Jego niewątpliwą zaletą jest możliwość płynnej, wygodnej i precyzyjnej regulacji wydajności. Regulowany jest również kierunek wylotu wody w zakresie ponad 180 stopni. Można zawiesić go również na czyściku magnetycznym.

 

Fluora L58/77 (Świetlówka typowo do akwarium ogólnego uwydatnia kolory : czewony zielony i niebieski . Powoduje lepszy wzost rosli dzieki swojemu nie naturalnemu kolorowi światła (różowy) oraz poprawia jakośc wizualną wody) .

To twoja opinia czy reklamujesz ten produkt ?? :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

matko boska częstochowska xD

raz zwróciłem uwagę na możliwość edycji postów zamiast pisania jednego pod drugim ,ale ok ;)

 

i co do opisu świetlówek i naturalnego różu dodam że światło naturalne ,słoneczne jest raczej bezbarwne ;)

 

uwagi te co przedtem...

ale przypomnę o kamyczkach ,pomieszanych naturalne z kolorowymi ,kolorowe wieją sztucznością ;)

 

a wrak śliczny <3 x]

kupiłeś go w jakimś zwykłym prywatnym zoologu czy sieciowym?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wrak jest sprawdzony i nie ma na nim miejsca gdzie rybka mogła by sie sie skaleczyć wię jestem co do tego spokojny a roslinki i tak w ciągu 2 tygodni zostana całowicie wymnieniona na żyw ...

Mam prosbe pomózcie mi dobrac ossade roslinek bo ja jakos siedze od 2 dni i mi nic do głowy nie przychdzi HELP ...

A co do korzenia to mam jaden w miare duży tylko on mi na powierzchnie wypływa co z nim mam zrobić żeby leżał na dnie ???????????????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o przepraszam nie widziałem ;)

 

uwagę o czytaniu proszę zachować dla siebie ponieważ ja mógłbym napisać jakąś o pisaniu ponieważ w twojej wypowiedzi opisującej akwarium naliczyłem dokładnie 24 błędy interpunkcyjne i ortograficzne ,ale takiej uwagi nie napiszę ;)

no dobra koniec OT ;)

 

a co do samego tematu światełka barwa światła skoro wykorzystują ją rośliny wydaje mi się że fale elektromagnetyczne wysyłane przez nią mieszczą się w widomym widmie liniowym światła słonecznego. Więc jest ono naturalne przynajmniej częściowo ;)

 

Edit: a korzeń może jeszcze dłuuuuugo wypływać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...