Skocz do zawartości

[30l] Mała Ameryka


luna1976
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

akwa ok 30l (profil) 40x30x30

 

filtr aquael fan mini

ogrzewanie - brak

oświetlenie - żarówka energooszczędna

 

flora: żabienice i rogatek

fauna : miedziki obrzeżone i zatoczki ( nieproszeni goście)

a oto foty (niestety nie potrafię zrobić przyzwoitych fot gdyż przednia szyba jest bardzo mocno wygięta)

Woda ma herbaciany kolor co niestety nie za bardzo widać

 

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bardzo mała ta ameryka ;)

 

ile masz tych miedzików? moim zdaniem może być im troszke ciasno...

 

a zatoczki zlikwiduj puki nie są ich setki... miesiącami z tym walczyłem ,najpierw jeden ,dwa ,dziesięć ,potem 200... u mnie pomogło dopiero dokładne wygotowanie żwiru i ozdób ,dokładne przepłukanie akwa i roślin...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

myślę, że rybki i kolor wody to nie wszystko, akwarium biotopowe to przede wszystkim jakiś skrawek natury i niepowtarzalność, coś co sprawia że rybki są tylko dopełnieniem pięknego obrazu pod wodą, a tu tak powiem szczerze nic nadzywczajnego... na tak mały litraż lepiej kaskadę, szkoda miejsca w akwarium, korzenie bym zamienił na drobniejsze albo te które masz siekierą porąbał i to co z nich sie pokruszy wrzucił. Mniejsze i cieńsze dodają wizualnie pare litrów zbiornikowi, poza tym podłoże - SA to głównie piasek a ja tam widzę żwirek. ;-) no i roślinki.. wg mnie nie pasują do tej scenerii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miedzików jest 6 sztuk.

Miało tu byc rakarium - niestety rak przeszedł nieudaną wylinkę i padł.

Jeśli chodzi o wystrój napewno będzie ewoluował, narazie zrobiłam aranż z tego co miałam w domu. Jak będzie kasa to zacznę od zmiany akwa na proste (drażni mnie ta wygięta szyba) lub ustawie prostą szybą do przodu, kaskada też będzie w swoim czasie. Problem w tym, że właśnie szukam pracy, więc trochę może to potrwać.

 

Na dnie jest 80% żwiru reszta piach. Korzenie może faktycznie rozdrobnie.

 

Nie wiem jeszcze czy nie przerobię akwa na bardziej roślinne (mcharium)-nigdy takiego nie miałam, a w drugim (240l) z pielęgnicami zrobię Amerykę. W tamtym jeszcze nie kombinowałam bo obsada była do kitu (tj oprócz sewerum były 2 papuzie). Teraz obsada uległa zmianie- pozbyłam się papug, jeszcze muszę pozbyć się 2 sumów rekinich, które dostałam ostatnio (nie wiem co za pomysł żeby komuś kupować ryby i do tego bez konsultacji) i biorę sie na poważnie za aranż.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...