Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. mam takie niezbyt trudne ale trapiące mnie pytanie. Chodzi o to że mam 5 Gupików - 1 dużą samice - która urodziła 4 małe ale w tym tylko 1 samca (Ale one już urosły i są praktycznie dorosłe :D ). Ale intryguje mnie czy by nie dokupić jeszcze jednego samczyka, bo jest tak trochę "łyso". Czytałem gdzieś że każdy samiec powinien mieć własne 2-3 samice, więc nie wiem...

 

little Help...?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mogą się krzyżować... ale wyobraź sobie jedną rodzinę ludzi... dwójka rodziców potem dwójka rodziców i dajmy 4 dzieci, potem ojciec zapładnia te dzieci, potem ich dzieci zapładnia również dziadek... brat z siostrą, dziadek z wnuczką itp ... same upośledzone ryby będą ostatecznie w akwarium (nie obrażając nikogo - obrazujący przykład)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hipcio u ryb chów wsobny to nie to samo co u ssaków. Wręcz zaleca się takie krzyżówki dla uzyskania odpowiednich odmian, barw czy dążenia do standardów. :) Słabsze osobniki zawsze się zdarzają i idą do odrzutu drogą selekcji. Tak samo jak jabłka na drzewie, nie każde jest dobre czasem zdarzy się nadgnite ;-) Taka natura.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...