Skocz do zawartości

kryjówka dla ducha


abrams
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

jak w temacie robię grotę dla ducha. myślicie że z piaskowca będzie dobra? wziąłem kawałek piaskowca i wydrążyłem w nim pół okrągły otwór o szerokości około 10cm i długości około 6cm. mój duch ma około 8cm i większość czasu przesiaduje pod liśćmi i tylko w czasie karmienia wychodzi spod liści i pływa po całym akwarium. dopiero w nocy się uaktywnia. dowiedziałem się, że on musi mieć kryjówkę bo prowadzi nocny tryb życia.

 

za wszystkie odpowiedzi z góry dziękuję.

 

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zrób kryjówkę z plexi :D On będzie wpływał pod półkę z plexi i będzie czół się bezpiecznie, bo blisko siebie będzie miał przeszkodę i potraktuje to jak kryjówkę nie wiedząc wcale, że go widać :D Jego system poruszania się i chowania polega na elektrolokacji (zasada podobna do nietoperza) On będzie siedział w ukryciu, a Ty będziesz mógł/mogła go podziwiać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie mam środków do zrobienia kryjówki z plexi, ale w piaskowcu wydrążyłem dziurę, i jeśli duch tam wpłynie też go będzie widać.

z tym piaskowcem chodzi mi o to czy sądzicie że jest to dobry materiał do zrobienia kryjówki i czy nie rozpuści się w wodzie i czy go jakoś przygotować. po za tym wydaje mi się że kryjówka z piaskowca wyglądałaby bardziej naturalnie niż kryjówka z plexi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niestety nie mam żadnych korzeni ani konarów ale mój duch bardzo lubi odpoczywać w ozdobach. gdy miałem statek w akwa na okrągło się w nim chował, ale zlikwidowałem ten statek bo nie było widać ducha dlatego zrobiłem kryjówkę w której on będzie mógł odpoczywać a ja będę go widział. zrobiłem też kryjówkę dla moich ukochanych kirysków. w kwadratowym kawałku piaskowca wydrążyłem taką dziurę by po jego przepołowieniu wyszły dwa trójkąty. na dwóch trójkątach oddalonych od siebie o około 10 cm położyłem cienki prostokątny kawałek piaskowca tworząc w ten sposób jakby jaskinię dla kirysków. na razie tego wszystkiego nie włożyłem do akwarium bo wciąż czekam na wiadomość od was co sądzicie o piaskowcu i jak go przygotować żeby móc włożyć go do akwarium.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...