Skocz do zawartości

Odmulacz


toro102
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Czy ktoś może próbował się kiedyś z pomysłem zrobienia odmulacza działającego na zasadzie takiego bateryjnego - który zarazem może zasysać wodę do podmiany , ale i odmulać dno bez spuszczania wody - woda wraz oczyszczona do baniaka.

Mam zamiar się tym w wolnej chwili zająć ale pomyślałem, że może ktoś już cos podobnego próbował zrobić.

Dodam że nie chodzi mi o taki podłączany do napowietrzacza.

 

Może ewentualnie da się coś pospolitego przerobić - satysfakcja z dokonania czego z niczego - ogromna :)

Czekam na pomysły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

można to zrobić i to dość łatwo! pytanie czy warto, bo odmulacze są bardzo tanie...

 

Wystarczy mieć:

- trochę rurki o średnicy wężyka od napowietrzacza

- lejek (można zrobić po obciętej butelce wody utlenionej :D)

- napowietrzacz

- trójnik

- pojemnik na muł

 

Całość montujesz od dołu:

lejek - kawałek rurki - trójnik (dalej do góry rurka, na bok napowietrzacz) - na końcu a`la kolanko i pojemniczek np po roślince wypełniony włokniną tak by woda przelewała się przez włókninę i wracała do baniaka. Za bateryjki robi powietrze z pompki ;)

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Po urlopie temat powrócił - chciałem się dopytać o napowietrzacz jaki można zastosować do takiego odmulacza - czy taki napowietrzać potrzebuje jakiejś dodatkowego wyjścia ?? czy całość podłącza się pod to wyjście gdzie jest rurka która tłoczy powietrze do baniaka ?

 

Pytam bo nie mam napowietrzacza u siebie i nie wiem jak to działa,

 

Tak jeszcze dopytam czy lepiej kupić napowietrzacz i dorobić rurki ew. kipuć gotowy odmulacz na powietrze na alledrogo , czy może lepiej zainwestować w odmulacz taki bateryjny ?

Co sądzicie ?

Jakie wasze doświadczenia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odmulacz każdy dobiera pod siebie. Ja odmulam przy podmianie ściągam syf z dna. jeżeli ktoś nie potrafi odmulić całego dna, bo średnica rurki jest za duża i nie jest w stanie wyczyścić całego dna przy podmianie to warto zakupić odmulacz bateryjny lub na powietrze. Wtedy zasada działania odkurzacza i można do woli odkurzać.

 

Lepiej warto kupić odmulacz niż go samemu robić, bo nie są drogie, a roboty przy produkcji też trochę jest ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...