Skocz do zawartości

zawyżone wartości KH i GH ze można by gwoździe w wodę wbijać


Rekomendowane odpowiedzi

Witam Szanownych Forumowiczów!

Mam problem z moim Baniakiem 200l.

Najpierw coś bliżej o nim…

ROSLINY:

Cypreus, Acorus pusillus, Cryptokoryna nevilli, Alternanthera colorata, Echinodorus lothar, Echinodorus Joanna, Echinodorus amazonicus.

OBSADA:

5x błyszczyk cesarski (Tetra Cesarska),5x Żałobniczki, 6x raz bory, 3 x zbrojniki, 15 x danio pręgowane 10 x neon, 2 kirysy, 3 kiryśniki, 5 kosiarek 2 pielęgnice papuzie (wychowane od maleńka u mnie mają 11 cm i nie jedzą żadnych rybek w moim baniaku.)

2 parki gurami dwuplame i parka mozaikowych

Dekoracja 1 duży korzeń z zoologicznego i jeden duży kawałek piaskowca. I żwirek ze sklepu zwykły nie jakiś kolorowy

Wyposażenie:

Filtr kubełkowy zawartość ceramika bioceramika i żwirek amonowy. Wydajność 1200 l/h.

Oświetlenie Aqua Glo i Sun Glo po 30 watt

PROBLEM:

Od pewnego czasu zaczęły zamierać mi rośliny… pojawiły się dziury w liściach i zaczęły brązowieć.

O nitkowatych glonach koloru brązowego już nie wspomnę :o(

Zacząłem dodawać żelaza w postaci ferro + (Planta Gainer) około miesiąca, nie pomogło. Zrobiłem bimbrownie i od 2 tyg całodobowo co2 do oporu indykator SERY cały czas niebieski czyli za mało co2.

Sprawdziłem poziom azotanów, wynik bardzo niski poziom No2 rozumuję iż dobrze…

I tu zaczynają się schody!

Sprawdziłem sobie pH wyszło 8! Zawsze było poniżej 6,5

dGH- 32 !!!

dKH- 8!!!

Wymieniłem całą wodę i po 4 dniach to samo. (GH mojej kranówy to 11).dolewałem systematycznie SERA pH - i wyciąg z torfu SERY nic nie pomaga…

PANIE I PANOWIE JAKIEŚ SUGESTIE ???????

Pomoże ktoś?

RAFAŁ

P.S. zamówiłem już butl wysokociśnieniową z reduktorem koniec z bimbrownią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakimi testami to robisz ??

Piaskowiec polej np octem jak sie będzie pienił to ma spoiwo wapienne i to może zatwardzać wodę, jednak nie aż tak. To chyba jedyne co mi przychodzi na myśl.

Co to znaczy, że wymieniłeś cała wodę ?? :shock:

Butla z CO2 przy tym oświetleniu mija się z celem. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to OK.

Może ktoś napisze jakie oświetlenie powinienem mieć?

Zakładając ze jest to fabryczna pokrywa z 2 miejscami na jarzeniówki?

ile godzin świecić? zwykle świecę około12 h.

Mam prośbę jeszcze ... proszę o mniej lakoniczne odpowiedzi.. z góry dziękuję

POZDRAWIAM

Rafał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to chodzi o ilość światła... Współczynnik w Twoim przypadku wynosi 0,3W/1L. Aby roślina mogła pobrać CO2 i przerobić go na tlen w procesie fotosyntezy musi dostać więcej energii (min 0.5W/1L) Dopóki nie zwiększysz oświetlenie do co najmniej 0.5W/1 nie warto zakładać bimbrowni bo:

1. roślinki go nie przetworzą

2. poddusisz tylko ryby

 

Co do twardości to na 100% ją coś podwyższa i to w środku skoro kranówę masz średnio twardą.

 

O oświetlenie pytaj w dziale o oświetleniu - ja proponuję 3x39W

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...