Skocz do zawartości

Filtr do akwarium 45L


Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich

Wiem, że takich tematów było całe mnóstwo i pewnie zaraz ktoś na mnie nakrzyczy ale przeczesałem forum i właściwie nie spotkałem się z opinią na temat takowego filtra

 

http://allegro.pl/item689006311_filtr_b ... szawa.html

 

Akwarium mam o wymiarach 50x30x30 i taki aquel turbo 350

 

http://allegro.pl/item699087836_turbo_f ... quael.html

 

może by się zmieścił (ma ~30cm wysokości po złożeniu) ale raczej odpada trochę z racji samej grubości podłoża wiem,

że akwarium małe i szału nie ma ale na początek kupiłem takie jak coś to zostanie później na kotnik czy coś innego.

Chodzi mi o to żebym mógł zastosować wkłady w takim filtrze bo tyle się naczytałem na forach i uznałem,

że warto mieć możliwość zastosowania ceramiki czy czasem węgla co by po ewentualnej chorobie tę chemię odfiltrować.

Kaskada raczej odpada nie chcę ciąć na starcie pokrywy poza tym nie wiem czy odgłos takiej przelewającej się z niego wody nie będzie w trakcie snu przeszkadzał. Myślałem też nad kubełkiem np. Mini Kani 80 czy Aqua Silent 2 ale chyba są za mocne jak na tak małe akwa i zrobią mi pralkę a z kolei jakbym kupował większe to już iść na ogniu i kupić potem co najmniej 200L (wcale nie jest takie duże jak się je zobaczy urządzone) więc w wydawaniu większej kasy na kubełek który okaże się później za słaby nie widzę sensu a jakąś filtrację nawet jeśli będzie to kotnik z tych 45L trzeba zostawić

Fundusze na ten cel to do 70PLN

Czekam więc na propozycje osób które mają doświadczenie na ten temat a nie to co ja :)

 

Zainteresował mnie jeszcze taki model który można sensownie rozbudować

Aqua Szut Turbo N 550

http://new.aquaszut.pl/index.php?option ... &Itemid=55

używa ktoś czegoś takiego? byłbym wdzięczny za opinię na jego temat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam aqua szuta turbo tylko wyższy model, bo 750... do niego dokupiłem dodatkowy kubełek na media filtracyjne i jestem bardzo zadowolony. Mam go w 150l akwarium :shock: i w dość się wyrabia. Co tydzień dokładne czyszczenie i wszystko gra jak należy. Z pierwszym filtrem w ogóle się nie spotkałem, ale widać, że nie zabiera za dużo miejsca - na pewno to jego plus natomiast powierzchnia filtracyjna dość spora :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiec Lukas nie zgodzę się z Tobą ponieważ są wkłady: gąbkowy (czyli to co wszędzie) oraz w tym konkretnie modelu 2 koszyki a co w nich będzie to już moja sprawa co wsadzę ale w standardzie jest zeolit i ceramika ogólnie nastawiłem się raczej na ten Bio bo myślę że nie będzie szczególnie miejsca zajmował co do wrażeń z użytkowania to się pochwalę (o ile będzie czym :) ) jak już będzie i popracuje kilka dni skoro nikt takiego nie ma to na własnej skórze go wypraktykuję i zobaczymy co z tego wyniknie

dzięki za wasze opinie na ten temat mimo ze tylko 2 ale zawsze coś :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiec Lukas nie zgodzę się z Tobą ponieważ są wkłady: gąbkowy (czyli to co wszędzie) oraz w tym konkretnie modelu 2 koszyki a co w nich będzie to już moja sprawa co wsadzę ale w standardzie jest zeolit i ceramika ogólnie nastawiłem się raczej na ten Bio bo myślę że nie będzie szczególnie miejsca zajmował co do wrażeń z użytkowania to się pochwalę (o ile będzie czym :) ) jak już będzie i popracuje kilka dni skoro nikt takiego nie ma to na własnej skórze go wypraktykuję i zobaczymy co z tego wyniknie

dzięki za wasze opinie na ten temat mimo ze tylko 2 ale zawsze coś :)

 

Bo widziałem podobny tylko właśnie z filtracją biologiczną bez niczego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...