Skocz do zawartości

Moc filtra


Rekomendowane odpowiedzi

No więc powinno być gdzieś w danych technicznych coś takiego jak wysokość podnoszenia i niemal pewien jestem że ten mocniejszy (8W) będzie miał większą. Każda pompa ma coś takiego jak charakterystyka (choć w pompkach i filtrach akwariowych się nie spotkałem z tym jeszcze, prędzej w jakichś pompach ogrodowych) czyli linię określającą stosunek wydajności (litrów/godzinę l/h) do ciśnienia (megapascale MPa) jakie jest w stanie przy tej wydajności wytworzyć. Odnosząc to do twoich pompek w filtrach ten z wydajnością 500l/h zrobi ci mniejszą pralkę będzie zużywał więcej prądu (ma 8W mocy) ale będzie mniej wrażliwy na większe opory przepływu cieczy (jest to ważne jeśli masz gąbkę, watę, jakieś bio wkłady) a dzięki temu będziesz miał pewność ze tę wydajność 500l/h w miarę utrzymuje chociaż nie zwalnia to z czasowego przepłukiwania wkładów bo nawet najmocniejszą pompkę zapchasz albo się jeszcze spali jeżeli będzie mieć naprawdę ciężko przepompowywać tę wodę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki. Było mi to bardzo potrzebne bo zamierzam kupić nowy filtr, taki który będzie miał dobrą wydajność ale będzie brał mniej prądu. Interesowałem się filtrem Aqua-Szut Turbo 750 N i chciałem go rozbudować. Biorąc pod uwagę to co napisałeś to lepiej go nie rozbudowywać, bo bierze 5.5W więc może jego wydajność spaść, lecz zależy też co będzie służyć jako wkład i ile tego będzie.(o ile dobrze zrozumiałem tekst :))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wiesz ja charakterystyki tego Aqua-Szut Turbo 750 N nie widziałem ale 5,5W to i tak sporo no i zależy jak duże ma być to akwarium. zalecany jest do 80L-200L więc myślę że jeśli go rozbudujesz to do 150L akwarium pociągnie ale z 200L może mieć problemy jeśli dołożysz dodatkowe pojemniki z mediami filtracyjnymi

Wiem, że może nazbyt technicznie się rozpisałem ale dobrze zrozumiałeś im więcej mediów filtracyjnych tym większe opory i mniejsza wydajność (przepływ wody przez filtr) żeby to nadrobić potrzebna jest większa moc pompki

Cieszę się, że mogę pomóc wreszcie się przydaje wiedza z laborek na studiach :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aqua-szut ma tylko jakiś wkład przypominający watę w pasku prawidłowo to się nazywa włóknina czyli bez szału i trzeba by go właśnie rozbudować żeby był bardziej praktyczny i można było zastosować jakiś wkład typu ceramika czy biobale osobiście myślę że zawsze kiedyś się wykorzysta i lepiej mieć niż nie. Co do tego drugiego Aquael turbo 650 ma i gąbkę (całkiem sporą) i pojemnik w który wrzucasz co chcesz standardowo jest zasypany chyba Zeokarbonem oni tak to nazywają a jest to mieszanka zeolitu i węgla aktywnego działająca około miesiąca później ja wymieniasz albo zastępujesz czymś co uważasz za stosowne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale jak sam napisałeś hipcio dołożyłeś jeden kosz a tak z ciekawości ile taki filtr z koszami teraz miejsca Ci zajmuje? mógłbyś tak orientacyjnie to zmierzyć? długość całego filtra z tymi koszami tak jak jest zmontowany i średnicę takiego koszyka co by się zorientować ile miejsca to zajmuje w akwa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...