Skocz do zawartości

Ślimak


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • Administrator

Ślimaków tych nie trzeba specjalnie karmić. Ponadto rozmnażają się ona bardzo szybko i stają się plagą. Są zmorą niejednego akwarysty i nie jeden zapłaciłby wiele za sposób na całkowite ich wytępienie...

 

 

A tak poza tym zły dział - przenoszę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiscie radze szybko wylowic go z akwarium. Na moje oko to nie jest slimak "hodowlany".

Z tego slimaka szybko zrobi cie sie kilka kolejnych a z kazdego nastepnego znowu kilka. Pozniej nie bedziesz mogla ogarnac akwarium. Ślimaki nie szkodza rybkom ale zrobia ci spustoszenie wsrod roslin a akwarium bedzie wygladalo koszmarnie z rojem tych stworzonek pelzajacych po szybach. Ja wszystkie napotkane slimaki od razu wylawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wywal go!

on ci zrobi takie spustoszenie ze wogule roslinek w akwa nie bedziesz miala!

ja kupilem mech jawaski i w nim tez byl taki t od razu go wywalilem i na noc tak dla pewnosci czy nei ma wiecej wlozylem ogorka i ich tyle bylo ze wogule ogorka nie widzialem.

wywal go bo nie bedziesz wogule akwa miala.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ślimaków tych nie trzeba specjalnie karmić. Ponadto rozmnażają się ona bardzo szybko i stają się plagą. Są zmorą niejednego akwarysty i nie jeden zapłaciłby wiele za sposób na całkowite ich wytępienie...

 

 

Dwie bocje wspaniałe i ze ślimaków tylko skorupki zostaną :D .To chyba najskuteczniejszy sposób na pozbycie się ich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bart, jakoś mi się nie wydaje że rozsądne byłoby wpuszczenie 2 bocji do akwa 14 litrów...

Ja nie pisałem akurat o tym akwarium, tylko o sposobie pozbycia sie ślimaków.

To,że do 14 litrowego zbiorniczka nie wpuszcza się bocji to chyba każdy z forumowiczów wie...prawda?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro ktoś woli kupować kilka bocji żeby pozbyć się ślimaków zamiast położyć kawałek ogórka to już jego spryt,kasa,obowiązek wychowania no i jego sprawa ;]. Po co kombinować z bocjami skoro wystarczy ogórek ?? Nie rozczulaj się nad tym ślimakiem tylko go wyrzuć jak najszybciej, bo później będzie żal, płacz i lament :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie juz kilka razy pytalam i nie mieli :( Tz zakupilam jednego w innym sklepie ale facet powiedzial ze nie jest pewny czy on zyje i jak cos to zeby zwrocic. po kilku dniach woda tak zaczela smierdziec ze konieczna byla wymiana. Okazalo sie ze to przez slimaka ktory zdechl.

A tego juz sie pozbyłam :) Troche zajelo zamin udalo mi sie go wylowic bo bardzo maly byl i wpadal pomiedzy kamienie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...