Jump to content

Ślimak

Recommended Posts

Dziś w moim akwa pojawił się malutki ślimaczek. Wczoraj kupiłam nową roślinkę i prawdopodobnie siedział sobie na niej. Ślimaczek jest malutki ma ok. 5-6 mm. Jak powinnam się nim opiekować? Co powinien jeść? Czy inne rybki go nie zjedzą? Poniżej wstawiam jego fotki.

post-377-13685153914421_thumb.jpg

post-377-13685153914634_thumb.jpg

post-377-13685153914868_thumb.jpg

Ja też mam ślimaczki, chyba te same. Ja w ogóle nie zwracam na nie uwagi. Jedzą chyba jakieś resztki pokarmu i glony. Strasznie szybko się rozmnażają. Nic nie musisz robić, znajdą sobie jakieś pożywienie.

• Administrator

Ślimaków tych nie trzeba specjalnie karmić. Ponadto rozmnażają się ona bardzo szybko i stają się plagą. Są zmorą niejednego akwarysty i nie jeden zapłaciłby wiele za sposób na całkowite ich wytępienie...

A tak poza tym zły dział - przenoszę.

Osobiscie radze szybko wylowic go z akwarium. Na moje oko to nie jest slimak "hodowlany".

Z tego slimaka szybko zrobi cie sie kilka kolejnych a z kazdego nastepnego znowu kilka. Pozniej nie bedziesz mogla ogarnac akwarium. Ślimaki nie szkodza rybkom ale zrobia ci spustoszenie wsrod roslin a akwarium bedzie wygladalo koszmarnie z rojem tych stworzonek pelzajacych po szybach. Ja wszystkie napotkane slimaki od razu wylawiam.

wywal go!

on ci zrobi takie spustoszenie ze wogule roslinek w akwa nie bedziesz miala!

ja kupilem mech jawaski i w nim tez byl taki t od razu go wywalilem i na noc tak dla pewnosci czy nei ma wiecej wlozylem ogorka i ich tyle bylo ze wogule ogorka nie widzialem.

wywal go bo nie bedziesz wogule akwa miala.

Ślimaków tych nie trzeba specjalnie karmić. Ponadto rozmnażają się ona bardzo szybko i stają się plagą. Są zmorą niejednego akwarysty i nie jeden zapłaciłby wiele za sposób na całkowite ich wytępienie...

Dwie bocje wspaniałe i ze ślimaków tylko skorupki zostaną :D .To chyba najskuteczniejszy sposób na pozbycie się ich.

bart, jakoś mi się nie wydaje że rozsądne byłoby wpuszczenie 2 bocji do akwa 14 litrów...

Ja nie pisałem akurat o tym akwarium, tylko o sposobie pozbycia sie ślimaków.

To,że do 14 litrowego zbiorniczka nie wpuszcza się bocji to chyba każdy z forumowiczów wie...prawda?

Skoro ktoś woli kupować kilka bocji żeby pozbyć się ślimaków zamiast położyć kawałek ogórka to już jego spryt,kasa,obowiązek wychowania no i jego sprawa ;]. Po co kombinować z bocjami skoro wystarczy ogórek ?? Nie rozczulaj się nad tym ślimakiem tylko go wyrzuć jak najszybciej, bo później będzie żal, płacz i lament :(

Wlasnie juz kilka razy pytalam i nie mieli :( Tz zakupilam jednego w innym sklepie ale facet powiedzial ze nie jest pewny czy on zyje i jak cos to zeby zwrocic. po kilku dniach woda tak zaczela smierdziec ze konieczna byla wymiana. Okazalo sie ze to przez slimaka ktory zdechl.

A tego juz sie pozbyłam :) Troche zajelo zamin udalo mi sie go wylowic bo bardzo maly byl i wpadal pomiedzy kamienie.

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

• Create New...