Skocz do zawartości

[200l] Azja Południowo-Wschodnia


Jenkins
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

poniżej poddaję do ogólnej krytyki moj pierwszy zbiornik :) W planach było akwarium około 100 litrów z kilkoma rybkami, po rozmowach i zagłebianiu w temat powstał plan biotopu Azji południowo-wschodniej (strumień-rzeka), a finalnie wyszło jak wyszło. Niby biotop, ale bardziej dekoracyjne ;) Jako, że jest to mój pierwszy zbiornik praszę o konstruktywną krytykę, sugestie mile widziane. Akwarium założne 04.07.09 do tej pory jeszcze nie robiłem przycinki więc wygląda jak wygląda. W tym tygodniu planuję przycinkę, generalne porządki i rozpoczynam zarybianie.
napowietrzanie - deszczownia
oświetlenie - rano 1x39W, przedpołudnie 2x39W, południe 3x39W, popołudnie 2x39W, wieczór 1x39W
filtracja - Tetra EX700 (+wkład torfowy)
technika CO2 - butla+osprzęt+dyfuzor JBL (w najbliższym czasie sterowanie za pomocą komputera z sondą pH)

Flora (te które pamiętam)
Limnophila Sessiliflora
Cladophora Aegagropila
Hygrophila Dfformis
Echinodorus Palaefolius - Latifo
Crinum Thaianum
Limnophila Heterophylla
Rotala macrandra
Hygrophila Polysperma

Fauna (planowana)
danio malabarski x8-10
brzanka sumatrzańska x 15
grubowarg syjamski x 4
brzanka rekinia x3

Z nawozów póki co raz wlałem JBL Ferropol, planuję zakupić makro i mikro z Planta Activ

Parametry wody
Jeszcze się stabilizują

Jeśli chodzi o tło to wiem, że jest tragiczne. W sklepie wyglądało na granatowe, a wyszedł basen... Kiedyś wsadzę czarne i będzie po kłopocie.
Na środku jeszcze łysawo, ale widać już krynię tajlandzką - mam nadzieję, że pojdzie w górę i na boki.
Dufuzor tymczasowo po prawej. Szukam dla niego odpowiedniego miejsca pod względem efektywności rozpuszczania CO2. Planuję też poradzić sobie jakoś ze stratą nierozpuszczonych bąbelków..ale jeszcze nie wiem jak.

post-2591-13685156281565_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za miłe słowa, też mam nadziję, że się to jakoś rozrośnie. Mam tylko nadzieję, bo to moje pierwsze kroki w tym temacie i nie bardzo wiem czego sie spodziewac po konkretnych roślinach :)

Tak jak pisałem dyfuzor powędruje na tył, jak tylko wymyślę jakiś sposób na rozpuszczenie wylatujących z niego bąbelków. Strary jak dla mnie są zdecydowanie za duże.

Co do tła to oczywiście chciałbym czarne - człowiek uczy się na błędach. Z racji wagi zbiornika przez jakiś czas nie będę tego zmieniał. Kiedyś przy większych porządkach będzie okazja. Niebieski nie jest zły, ale ten mój jest zdecydowanie za jasny. Myślę, że czarny, ewentulanie ciemno granatowy wyglądałby znacznie lepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...