Skocz do zawartości

moje 200l korzeniarium roslinne


zigulek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

witam ponownie. po tym jak miałem mały wypadek z akwarium i ciekło musiałem zrobic restart wszystkiego...ryby zostały oddane do zoologa za to zaopatrzyłem sie w sporo korzeni i wiecej roslin....
akwo jest na etapie dojrzewania
docelowa obsada bedzie inna :


6 skalarów
2 bocje wspaniałe
2 glonojady

oprocz tego w akwie jest 17 korzeni

a z roslin to :
Alternanthera reineckii lilacina
Anubias Bartera
Limnofila bezszypulkowa
Rotala okraglolistna
Moczarka
Zwartka Wendta
Zwartka Wallisa
Zabienica Blehera
Zabienica wielkolistna
Eleocharis parvula
Bacopa drobnolistna
Mech Christmas moss

sprzet:

filtr tetra ex 1200
jeden pokład gabkowy zmieniony na gestrzy
jeden pokład z ceramika
2 pokłady z weglem ale takim zwykłym na grila tylko zmiarzdzonym

grzałka 300w
oswietlenie 2 x 30w
co2 w drodze
nawozy firmy tetra

post-2592-1368515627409_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak przeczytałem temat "korzeniarium" to wyobrażałem sobie coś całkowicie innego, 0 planu, 0 stylu , większe te korzenie mógłbyś mieć bo te wyglądają jak zwykłe patyki, ustawić jakoś sensownie , sorry ale osobiście mi sie nie podoba , co nie znaczy że nie trzymam kciuków żeby była poprawa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

musze powiedziec ze moze na zdjeciu korzenie nie sa takie duze ale na zywowygladaja na wieksze a jezeli chodzi o plan to jest tylko moze nie tywój ... a na rzywo naprawde wyglada całosc dobrze a co za miesiac jak rosliny sie rozrosna

 

A teraz po polsku

 

Muszę powiedzieć, że może na zdjęciu korzenie nie są takie duże, ale na żywo wyglądają na większe. Jeżeli chodzi o plan, to jest tylko może nie twój ... a na żywo naprawdę całość wygląda dobrze. A co za miesiąc jak rośliny się rozrosną.

 

Andrerw: Pisz poprawnie !!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem co masz do amano jest znany n całym swiecie a jezeli nie podobaja ci sie japonskie to juz gust lepiej doradz mi kirysku na temat co2 do to przeczytałem mi zabardzo nie wystarcza bo jednak praktyka rózni sie od teori czekam na jakies sugestie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:roll::| MASZ ! zakup co najmniej jeszcze 1 świetlówkę , oczywiscie statecznik i inne bajery , popytaj Mei ona sie zna >> po zrobieniu tego zgłoś sie do Kiryska z pytaniem o CO2 , potem do jakiegoś użytkownika , nie pamietam loginu , co naprawde zna sie na aranżacjach ;D bo jeszcze jest jakiś oprócz wyżej wymienionego Mastera Kiryska :mrgreen:

no a potem wklej foto i ew. inni użytkownicy coś poleca , zaproponuja ... i END ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak jak już mówiłem sprawa swietlówek , no chyba ze chcesz mało wymagajace rosliny , tzn anubiasy,mchy .. a z reszta Kirysek zrobił dobry spis roslin nie wymagajacych , i przy takich roślinach nie potrzebujesz dozowania CO2 , przynajmniej ja tak w tej chwili myślę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

spytam sie teraz o nawóz bo uzywam ten ogólny firmy tetra czy lepiej uzyc jakiegos innego??... a co do swietluwek sa wysokiej kalsy wiec swieca lepiej .. mam orginalna obudowe wiec nie mam jak za bardzo umiescic czegos wiecej..do tej poty miałem te wszystkie roslinya jak restartowałem akwo to widziałem ze sie ukorzeniły bardzo dobrze ale chce jeszce kilka roslin doczepic na korzenie wiec moze wtedy co2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja mam pytanie a cóż to są za świetlówki tej wysokiej klasy ??

Generalnie akwarium tak troszkę sztucznie wygląda, natomiast jeżeli nie chcesz dokładać światła to nie ma takiej potrzeby, tylko zainteresuj się roślinkami o mniejszych wymaganiach świetlnych i chyba nie ma sensu wtedy podawanie co2.Jedyna sugestia do akwa to wymień tło na jednolite. Ja tak zrobiłem i naprawdę wtedy wszystko jakoś ładniej wygląda rośliny nie zlewają sie z tłem i są ładnie widoczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sa co do swietluwek sa wysokiej kalsy wiec swieca lepiej ..

Nie chciałbym Cię obrazić, ale Twoja naiwność mnie przeraża, praw fizyki nie oszukasz. :roll: Ja mam w 260 same świetlówki wysokiej klasy najlepszych firm a mimo to musiałem zrobić wczoraj dodatkową piątą rurę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...