Skocz do zawartości

TETRA TEC EX700


Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Tak sobie myślę że gdyby do w/w filtra oprócz oklejenia rurek taśmą PVC wymienić rurkę do odprowadzania wody + deszczownię na części od filtra JBL e900. Do czego zmierzam. W TETRA te części są przeźroczyste i bardzo szybko zachodzą glonami, co powoduje bardzo szybko spadek ciśnienia w tymże filtrze. Natomiast rurka odprowadzająca wodę z akwa + deszczownia JBL'a są czarne więc nie powinny zachodzić glonami. Tylko nie jestem pewnien czy to wszystko będzie pasować, chodzi o średnicę rurek. Jak źle myślę to mnie poprawcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chodzi mi o względy estetyczne tylko że raz na dwa tygodnie muszę te przewody czyścić i od tego ciągłego rozkrencania już musiałem kupić jeden zawór kulkowy i jedną złączkę U bo poprostu pękły. A jeżeli jest tylko taka farba to jak najbardziej powinna zdać egzamin i napewno będzie tańsza niż części do JBL.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cale to kombinowanie nic ci nie da, ten filtr jest poprostu slaby, mam ten sam problem. kupilem ten filtr pol roku temu jak mialem 112 l baniak, dobrze obsadzony roslinami i tez dosc szybko siadala wydajnosc, a rurki wcale nie byly oblepione glonem, teraz mam go w 240 litrach i wydajnosc siada po tygodniu, fakt ze woda jest czysta ale przeplyw mizerny. Moim zdaniem problem lezy w zbyt malej srednicy rurek i zaworów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co sądzicie żeby na dół rurki która wyciąga wodę z akwa jakąś gąbkę założyć (taki przedfiltr). Da to coś czy nic. Lepiej chyba tę gąbkę raz w tygodniu wypłukać niż cały filtr czyścić.

Ja tak mam i czyszcę tą gąbkę przy podmiance wody, ale bardziej mam ją ze względu na moje małe rasbory i krewetki ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zastosowanie takiego prefiltra jest bardzo dobre. nie trzeba za często otwierać pudła, a i mniejsze organizmy są bezpieczne... rurki okleić koniecznie byle nie te w środku :D a dla odmiany rurki z jbl-a są karbowane i dużo trudniej się je czyści... nie wiem co gorsze: czy gładkie rurtki oklejone taśmą czyszczone raz na jakiiiiś czas, czy karbowane które czyścisz raz na jakiiiś czas, z tą różnicą, że nie możesz ich doszorować do czystego... ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...