Skocz do zawartości

GH-KH-pH ---- czy ktoś może powiedzieć jak to obniżyć.....?


Rekomendowane odpowiedzi

Parametry z akwa.... z karanu są minimalnie nizsze..... dzisiaj zapodałem CO2 i może to mi troche zminiło parametry..... podmieniam...20%co tydzień... chcę uzyskać parametry jak by to powiedzień neutranlne.... dla rybek.... a teraz mam ciut za wysoko wszystkiego oprócz NO2 i NO3 no może NO3 jest mini wieksze niż 0 ale to w akwa... kranówa ma NO2 i NO3 =0 ..... i zastanawiam sie czym to zmniejszyć.... żebym nie popierniczył wszystkiego .... widze że kolega lubuje sie w alfach:) heh tak jak i ja:)) moze nawet na tym samym formum jestemy zalogowani:)))) ale wroćmy do tematu:))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

GH-KH

 

- aby obniżyć - dodawanie wody destylowanej, demineralizowanej lub RO (Reverse Osmosis - odwrócona osmoza), przepuszczanie przez kationit (najlepiej wodorowy np Filtrax K), gotowanie (tylko TWW).

 

- aby podwyższyć - umieszczenie kamieni z wapienia, marmuru lub żwir z ich zawartością, żwir koralowy, muszle, dodanie węglanu wapnia - CaCO3

pH

 

- aby obniżyć - dozowanie CO2, filtracja z użyciem torfu, szyszki olchy, liście dębu, preparaty (przed zastosowaniem preparatów należy sprawdzić poziom fosforanów w akwarium, większość z nich zawiera kwas ortofosforowy, a zwiększony poziom fosforanów spwoduje nadmierny rozwój glonów, o wiele lepszym rozwiązaniem jest zastosowanie kwasu solnego). Przed obniżaniem pH należy ustalić wartość kH, i ewentualnie skorygować do optymalnej granicy, przy której pH jest nabardziej stabilne: 6 - 8`n.

 

- aby podwyższyć - podniesienie kH (twardości węglanowej), intensywne przewietrzanie zbiornika, preparaty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie ma takiej możliwości żeby mi coś w akwa zatwardzało wode.... wszytsko zostało kupione w sklepie zoologicznym (mimo tego sprawdzone) moczone w zbiorniku przez miesiąc przed włożeniem do mnie... testy były OK... korzeń żwir... kamienie.... itp stało w baniaku miesiąc i testy robione co 3 dni.... nic sie nie działo... było poprostu pięknie... baniak stoji już gotowy zarybiony troche czasu i testy OK... dzisiaj dołożyłem CO2 i coś podskoczyło po 3 godzinach od włożenia CO2 testy podskoczyły ale nie za wiele.... (nie mozna na tej skali aż tak precyzyjnie sprawedzić ..... chodzi o porówenanie koloru...) więc nie mysle żebym coś miał z podlożem kamieniami itp.... bo przez miesiąc było ok a nagle po CO2 zaczeło troszkę skakać..... może to normalne i sie z czasem ustabilizuje.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to jak juz pisałem woda demineralizowana do akwa , najpierw wlej 10 % po 3 dniach znów 10 % itd stopniowo obniżaj ją aż uzyskasz zadowalające parametry i to wszystko . Przy podmianach będziesz musiał wodę wlewaną dostosować do parametrów panujących w akwarium , więc polecam zakup filtra RO np taki

http://www.allegro.pl/item690277822_fil ... _ro_3.html lub po prostu zaopatrywanie się w wodę demineralizowaną w 5 l baniakach , do kupienia np na stacji benzynowej , lub w markecie np

 

http://hipernet24.pl/prodinfo.php?item_ ... =&char_id=

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...