Skocz do zawartości

Cykl azotowy w akwarium


Gontar
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam pytanie , dostałem 2dni temu akwarium od wujka, on używał go z 4lata..

 

Wymieniłem wodę, przeczysciłem akwarium, i mam pytanie czy jesli juz akwarium wczesniej było używane to czy ten cykl azotowy sie rozwinął wczesniej czy teraz sie rozwija??

 

mam akwarium 85l mam obecnie wsadzone

 

9kardynałków

4 mieczyki

2 pielegnice ramireza

 

Prosze o pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jutro do sklepu i kup tetra bactozym i do filtra, znacznie przyspieszy to odbudowę flory bakteryjnej, którą prawdopodobnie całkowicie uszkodziłeś. Było nie wymieniać całej wody tylko co 2-3 dni po 20-30%.

 

Ps. Oddaj mieczyki i wymień np. na 5 kirysków, będą sprzatać to co opadnie po karmieniu na dno ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musiałem akwarium było całe zasyfione a ja sie przeprowadzałem do nowego pokoju a akwarium z woda troche waży..

 

A jak kupie to co napisałes to rybki mogą zostać w akwarium ??

 

Mieczyki bardzo mi sie podobaja myśle ze miejsca maja narazie wystarczajaco mam dosyc duze akwarium, tylko jeszcze w nim malo roslin itp.. dodam fotke

 

http://img154.imageshack.us/i/zdjcie0137o.jpg/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Im mniej chemii tym lepiej!

Lepiej odczekaj te 3 tyg ;) tak będzie lepiej, niż wlewać chemię. a 85l to mało dla mieczyków. sama widzę, jak w mojej 200litrówce ganiają, więc 100l to minimum!

Na co tu czekać, jak ryby już pływają więc bactozym jest tu jak najbardziej na miejscu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jak nie uzyje tej tetry a ryby beda w wodzie caly czas to jest pewne ze zdechną?? nie mam zabardzo gdzie rybek oddać na przechowanie chyba ze do kumpla on ma male akwarium, no ale sam nie wiem..

 

Co do mieczyków to one sa malutkie jeszcze jak podrosna to je oddam :) ale ze 2 zostawie zobacze..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak jutro zrobie..

 

Moj dziadek hoduje rybki ma 3x akwarium po 50l

 

w pierwszym ma 20gupikow i 15neon

w drugim 12 mieczyków i 10 kardynalow

2 trzecim z 15molinezji

 

trzyma tak od 2-3 lat i rybki mu nie padaja, sa duze i zdrowe mowile mmu ze maja za malo miejsca itp ale mowi ze wie co rob

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...