Skocz do zawartości

W JEDEN DZIEŃ PADŁO MI 8 GUPIKÓW


jurandzik
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Słuchajcie dziś mialem najwiekszy problem z rybkami odkad mam akwarium a mam juz ponad 2 miesiace,moja obsada w akwarium przed tym wszystkim była nastepująca,7 samiczek gupikow,5samcow gupikow 4 gurami dwuplamiste,4 glonojady,2 sumy rekinie bardzo malutkie,welon akwarium 110 L temp 26 ph nie sprawdzalem ,3 dni temu dwie samiczki gopikow dostaly biale kropeczki wiec podnioslem temp.i zastosowałem sera costapur zeszly im te kropki rano ,wszystkie gupiki byly po rozrzucane po całym akwa przy grzałce,na dnie oczywiscie zyły ale nie pływały poprostu stały w mjejscu ,posiadam jedną malą rybke w kotniku w suzym akwa z ta samą woda wielkosci nie caly centymetr ,niestety dzis wszystkie gupiki zdechły została ta mała gupiczka ma 2 tyg.w kotniku i reszta ryb wiekszych,rozumiem ze woda moze byc dobra skoro przezyła ta najmniejsza,i reszta wiekszych ryb ,a zdechly tylko gupiki,niewiem czy zaatakowała je ospa czy cos innego ich zachowanie było takie ze chowały sie tam gdzie mogły ,za kotnikm za grzałke jedna awet polozyla sie na filtrze gdzie grzzbiet jej wystawal nad tafle wody ....... CO MAM ZROBIĆ POSTANOWIŁEM SOBIE ZE NIE BEDE LAŁ ZADNEJ CHEMI JUZ TYLKO poczekam czy przezyja tamte tylko niewiem czy zmieniac im wode kal myslicie PRZEPRASZAM ZA MOJĄ ŁACINE

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm troche to dziwne.ja stawiam ze to temperatura mogla byc zabujcza dla tych rybek.w twoim akwa bylo 26 stopni do leczenia rybek podniosles temperature.tu na stronie jest opisane ze glupiki znasza szeroki zakres temp.a najlepiej czuja sie miedzy 21-23C.21-23 to nie jest szeroki zakres temp.w ksiazkach wyczytalem ze miedzy 20-25.teraz nie wiadomo kto ma racje i czym sie sugerowac.faktem jest to ze padly wszystkie ryby przy gralce a ta 1 w kotniku zyje.chore rybki mogly byc bardziej podatne na tak wysoka temp.i dlatego mogly pasc,ale to sa tylko moje domysly.ciezko czasem cos stwierdzic po opisie.cos czego sie nie widzi na wlasne oczy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

holender niech mnie trzaśnie no!!! Jaki ja mam drogi sklep!!! Za taki test jak mówisz to kosztuje u mnie... 70 zeta wiedziałem że cos nie tak z tymi cenami jest!!! Tylko że reszta sklepów w Lublinie nie wiadomo gdzie jest a to głownie są takie małe budki oj znowu zbiegam z teamtu to pewnie przez ten test gimnazjalny humanistyczny ale przyznam akwarium- piękne życze powodzenia przy paletach spokojne rybki? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...