Skocz do zawartości

Woda mleko - PILNE !!


exe86
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Popełniłem prawdopodobnie duży błąd przy zakładaniu akwarium. Zapomniałem wypłukać żwiru. Wszystkie kamienie wygotowałem itd. korzenie również. Ale w sklepie powiedziano mi że żwir można sypać bezpośrednio do akwa. Słuchając niestety tej rady zrobiłęm to. Wczoraj wlałem wode do akwa..i mam po prostu mleko, chociaż już jest lepiej. Teraz bardzo proszę o pomoc. Czy zastosować radykalne środki i spuścić całą wodę, wyjąć wszystko z akwa i wypłukać we wrzątku żwir? czy zostawić to i poczekać aż woda sie ustabilizuje? tylko pewnie to długo potrwa. I czy w takim przypadku powinien chodzić filtr? Którą wybrać metodę z tych dwóch? bardzo proszę o pilną pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Mozesz zostawic wlaczony filtr i nie robic podmiany wody przez 2-3 tygodnie. Mam nadzieje, ze nie masz tam jeszcze ryb...?? Na poczatku akwarium zawsze ma jakies jazdy, dlatego doradza sie zeby stalo 2-4 tygodnie z wlaczonym filtrem, by moglo sie ustabilizowac. J

 

2. I tu powinien byc opr za sluchanie sie sprzedawcow.... A co maja sprzedawcy do hodowli? Ich zadaniem jest sprzedanie jak najwiecej... Wiec jak np sprzedadza welona i kule komus to juz w tym jest jakis cel: welon za niedlugo zdechnie i ten ktos bedzie przychodzil po kolejne i kasa edzie leciala... Nie rozumiecie? Jak ktorys doradzi dobrze, to sie zdaza cud...Ale wiekszosc tlyko ma sprzedawac a o rybach malo co wie.

 

3. Nastepnym razem zamiast pytac sprzedawcy i potem miec problemy, prosze wejsc w google i pocztac o zakladaniu akwarium.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i tu sie zgadzam Migdek , sprzedawcy sa jak pijawki , ja z mezem krecilismy sie ok 5 tyg. po sklepach (wszyscy sa tacy sami a gdzie mieszkam czasem nawet gorzej) i w koncu znalezlismy "przyjaciela" oddajemy mu narybek a on w zamian daje fajna rybke... a co do filtra powinien byc wlaczony caly czas

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musisz odczekać niech filtr pracuje cały czas parę dni i powinno być w porządku wiem z doświadczenia ;) w swoim akwa też miałem taką wodę choć żwir płukałem z 10 razy, po 3 dniach zrobiła się czysta wymyłem potem filtr odczekałem 3 tyg i teraz nie mam problemów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...