Skocz do zawartości

Woda


asia624
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

W mojej okolicy mam sporo źródełek dzięki czemu mam dostęp do czystej wody pozbawionej chloru i całej tej chemii jaka znajduje się w kranówce. Czy w związku z tym czas w jakim powinna się „odstać” jest krótszy? Ile powinna stać taka woda zanim wpuszczę do niej rybcie?

 

Dodam jeszcze, że moja rybcia jest przyzwyczajona do zmian wody, a że jestem niedoświadczona wodę zmieniam co tydzień. Woda którą wlewam zazwyczaj stoi jakieś 2 dni. Teraz udało mi się uzyskać taką 7 dniową. Rybce raczej nie przeszkadza to ze woda stała za krótko, nadal żyje i ma się świetnie. Mimo to chciałabym zapewnić jej jak najlepsze warunki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oj nie mam pojecia jakie parametry... jutro moze kupie jakis prosty tescik to sprawdze ale zanieczyszczen nie ma bo to prosto ze zrodelka plynie :) Urzad gminy kierys robil badania czy jest w porzadku i okazalo sie ze jest super wiec nawet tam zadbali zeby czysto bylo, zabudowali zeby smieci nie mozna bylo wrzucac i wstawili jakas rurke zeby sobie na bierzaco splywala i dalo sie ja zlapac. to zrodelko jest slawne na cala okolice i duzo osob po nia przyjezdza specjalnie do picia, a jest u nas wiecej takich zrodel o ktorych nawet wiekszosc nie wie.

 

A rybka to samiczka bojownika :) ta na zdjeciu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nawet nie próbuj tam są różne bakterie i zarazki woda na pewno bedzie miała złe parametry ja obok siebie jakieś 2 kilometry ode mnie (mieszkam na wsi) mam źródełko osobiście kilka razy o tak o napilem sie z niego woda genialna zimna ale smaczna i zdrowa jak to mówią... ale jak podniosłem kilka kamieni to patrze... rozwielitki myśle sobie o kurde dobrze ze wode na reke brałem i patrzyłem bo jakbym sie tego upił... ale nie ważne uważam że nie powinnaś takiej wody dawać takie jest moje zdanie ale moze sie myle ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja biore wode glebinowa bo taką mam w domku :) i wszystko jest spoko, ta woda jak wiadomo nie jest z zadnymi chemikaliami :) wiec jesli masz dostep do wody ze zrodla to napewno rybie nic nie bedzie. tylko nie przesadzaj z wlewaniem tych roznych plynow do wody :P bo duzo ludzi to robi zeby niby rybka bylo lepiej :P ja tylko raz wlalem cos co mi polecono w sklepie :P nawet nie wiem co to :P ale juz mam akwa 2 miesiace i nic nie dolewam, tylko zmieniam wode oczywiscie:) Moje ryby sa zdrowe i zadna jeszcze mnie nie opuscila :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uzdatniacz nie jest potrzebny. Wystarczy zwykłą wodę z kranu zostawic do odstania na 24 godz i to w zupełnosci wystarczy. Jesli nie uda ci sie wcześniej odstawić wody to do takiej prosto z kranu dolewasz uzdatniacza. Dla mnie jest to zbędny wydatek. 14l wody zawsze gdzieś przeciez odstawisz :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...