Skocz do zawartości

Podłoze akwarium pytanie


Rekomendowane odpowiedzi

Witam jestem nowy mam pewien problem, wujek oddał mi akwarium dosyć spore 60-70l on w ogolę nie dbał o to akwarium, było strasznie zasyfione, postanowiłem je wyczyscić umyłem akwarium, wszystko uporzadkowałem kamyki oddzielnie piach odzdzielnie kamyki. Nie wiem co dać na dno akwarium, mam piach i kamyki taki zwir większość dużych kamyków i trochę małych, jest też takie tło skałkowe, to tło nie przylega idealnie do tylniej sciany akwarium tylko odstaje boje sie ze tam rybki sie zaklinuja czy coś, nie wiem czy to wkładać ? ile glonojadów kupić do tego akwarium bo niestety zdechły :/ mam tylko 9 małych takich jakby neonów tylko nie czerwonych.. Myślałem tez o daniu styropianu na podłoze z 1-2 cm i połozyć na to piach i potem kamienie. Prosze o pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dużo osób w takim litrażu (60l-70l) daje na dno żwirek bazaltowy (2-4mm) + ciemne tło zewnętrzne - brystol (w papierniczym kupisz)

Do takiego litrażu nie polecałabym Ci tła wewnętrznego,bo będzie zabierało tylko cenne miejsce rybkom.

 

A co do glonojadów to możesz kupić 5 otosków ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Styropian pod podłoże? To nie jest dobry pomysł. Styropian jeśli już to wykorzystaj jako podstawkę POD akwarium, lub materiał do wykonania tła zewnętrznego (dużo o tym było na forum). Na dno daj sobie według uznania żwirek (i) piasek może jako wyspę (trudno go czyścic moim zdaniem).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piasek ze zwirem Ci sie moze wymieszac i bedzie brzydko wygladalo...Albo piach albo zwir.. Jesli chcesz rosliny miec to zwir.

 

Glonojady ida do 112L...Polecam otoski.

 

Takie jakby neony? Moze masz kardynalki chinskie? Poczytaj o ich hodowli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tła absolutnie nie wkładaj.

 

Jeśli mówisz ze akwarium było zasyfione dobrze by było umyć je wodą z solą.

 

Żwir też sobie od wujka odpuść.Może wystąpić problem z sinicami których pozbyć się bardzo trudno. Kup w akwarystyku dużą pakę żwiru kwarcowego (bazaltu nie polecam bo PONOĆ kaleczy rybki takie jak kiryski, bocje).

 

Tło zrobisz jak poleciła koleżanka najlepiej zewnętrzne ze względu na małe rozmiary akwarium. Wewnętrzne tło zabiera bardzo dużo miejsca i może (tak jak u wujka) odstawać, za to wpływają rybki, zdychają i się rozkładają (weź teraz odkop tło, wyjmuj rybę i wstawiaj tło z powrotem :roll: )

 

Pod akwarium twojego litrażu nie potrzeba żadnego styropianu. Wystarczy kawałek dociętej pod wymiar dna wykładziny pokojowej, pianki pod panele. Nie trzeba dużo kombinacji.

 

Glonojadów jako takich nazywanych glonojadami (żabsko na szybie) nie kupuj bo po pierwsze nie twój litraż, a po drugie nic nie dają. Polecam OTOSKI tak jak to zrobiła poprzedniczka.

 

Powodzenia w szorowaniu ;)

 

 

Odpuść sobie wszystko co było w tym akwarium dobrze ci radzę. Zaniedbane akwaria to natychmiastowy atak glonów. Filterek też można do twojego akwa za pięć dyszek kupić ;) Niedroga impreza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piasek ze zwirem Ci sie moze wymieszac i bedzie brzydko wygladalo...Albo piach albo zwir.. Jesli chcesz rosliny miec to zwir.

No nie koniecznie, mam w swoim baniaku 'plażę' z piachu, wcześniej miałem ścieżkę. Jak będzie się ścieżką zajmował, wszystko będzie w porządku.

Rośliny można wtedy posadzić w żwirku.

 

bazaltu nie polecam bo PONOĆ kaleczy rybki takie jak kiryski, bocje

A ja polecam, nie zmienia parametrów wody. Miałem od dawna i nadal mam bazalt (2-4mm) w swoim baniaku z kiryskami i jeszcze nigdy żaden kirysek nie miał skaleczonych wąsików, ciała z resztą też. ;) Ale to oczywiście wg mnie, ładnie też wygląda.

Pozdrawiam

 

Edit: Do postu niżej:

Hmm faktycznie, to ja nie pomyślałem, że to nie jest dobre rozwiązanie dla początkującego. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gontar ustaw tak filtr żebyś nie miał efektu PRALKI w akwarium. Czyli jeśli (a podejrzewam że na pewno) masz tam jakiś suwak albo pokrętło to ustaw tak żeby ładnie filtrował bez młócenia wody. Niech sobie lustro powolutku pływa dookoła. Wtedy będzie ci się ładnie woda natleniać. Jeśli masz napowietrzanie (brzęczyk) z kamieniami albo drewienkami w akwarium to możesz do końca sobioe odpuścić napowietrzanie przez filtr.

 

 

dopisane_____________________

jeśli nie masz wężyka opd filtra to możesz dociąć kawałek z wężyka od napowietrzania. też zadziała ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jucha niestety nie mam żadnego innej rurki, Ten moj filtr posiada tylko taki VOLUME - i + to ustawiłem tak po srodku to chyba sila fllitrowania..

 

Nie mam innego napowietrzacza mam tylko filtr Aquael fan 2 ale ten filtr wypuszczza babeleki i to do temperature tej samej firmy..Nie wiem co robic :/ Zostawic bez tej rurki ?

 

edit:

 

ja mam chyba najstarsza wersie tego Aquaela bo z tego co widze to sa jakies nowe

 

Czekam na odpowiedz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ustaw tak filtr żeby ci delikatnie wirowała tafla wody. Jeśli bez rurki puszcza bąble tzn że jest zapowietrzony. Obróć go delikatnie do poziomu i z powrotem do pionu i powinien przestać. Za trzy, cztery dyszki kupisz spoko napowietrzacz. Do tego kilka metrów (nie wiem gdzie ty to chcesz wszystko stawiać więc zmierz ile ci potrzeba) wężyka i kostki lipowe albo kamienie na końcówki węża. i zaworek do kontroli przepływu. I będzie dobrze.

 

Aquaelka fana dwójkę też mam i nie narzekam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...