Skocz do zawartości

pomocy niewiem co robic


Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...

w skrócie:

1. ryby wydalaja odchody co powoduje pogorszenie jakosci wody i prowadzi do ich smierci.

2. musisz robic tz podmiany wody zeby utrzymywac parametry wody na stalym poziomie. przede wszystkim ph. (podmiana wody polega na spuszczeniu 1/3 ilosci wody i wlanie swieżej-po przez slowo swieżej mam na mysli ze wlewasz do jakiegos naczynia kranowke i czekasz az sie odchloruje pare godzin lub urzywasz odpowiedniego preparatu) jak bedziesz spuszczal wode polecam przy tej czynnosci odmulic dno z kupek ;)

3. waznym elementem jest tez napowietrzanie akwarium np dzieki filtrowi wewnetznemu lub brzeczka.

4. temperatura wody powinna byc na stalym poziomie - grzalka + termoregulator. grzalki nigdy nie wyłączaj z pradu zeby temp nie skakala. jezeli masz akwarium kolo okna to je przestaw zeby nie nagrzewala sie woda od slonca. jak masz rozne ryby dowiedz sie (google.pl) jakie wymagania maja dane ryby (temperatura i najwazniejsze ph). pozniej ustaw odpowiednia (srednia) temperature.

to chyba wszystko w skrócie co musisz wiedziec na poczatek....

pozdrawiam

 

A TERAZ MALA UWAGA DO POPRZEDNIKA (rafael) :

Przypomnij sobie jak ty zakladales swoje pierwsze akwarium, jakie bledy popelniales i jaka wielka wiedze na ten temat miales. a teraz zgrywasz wielkiego znawce i druta ciagniesz z niego bo nie wiedzial paru podstawowych rzeczy... nie_wie chopak to sie pyta i tyle.

zreszta nie chce mi sie pisac co o tym sadze... zalosne :evil:

pawelek nie przejmuj sie nie wszyscy na tym forum sa tacy.....

 

MOD: ORTOGRAFIA !!!!!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obsada niewłaściwa, trzeba ją zmienić i hodować ryby odpowiednie do wielkości akwarium.

Rozumiem, że filtr posiadasz. Zalecałbym restart przed nową obsadą. Wyparzyć wszystko co się da, akwarium dobrze wymyć, wodą z octem, potem porządnie wypłukać.

 

Podmieniaj co tydzień wodę (są wiadra 16Litrowe). Ja przy 112L co tydzień podmieniam 2 wiadra 16L.

Gotuję wodę w średniej wielkości czajniku, rozdzielam tę ilość wrzącej wody na te moje dwa 16L wiadra odstanej wody.(temperatura jest wtedy prawie idealna żeby wlać do akwarium)

:!: Cenna uwaga: wlewam wodę z czajnika do wiader przez kilka razy złożoną gazę w sitku, żeby nie wlać kamienia z czajnika do wiader. Ja mam mało kamienia w czajniku ale wiem że niektórzy mają tego kamienia ogromne ilości.

 

Temperaturą 28`C to nie ma co się przejmować, normalna sprawa latem w wielu mieszkaniach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...