Jump to content

Jaka obsada do 200l średnio twarda woda


Aleko96
 Share

Recommended Posts

Witam, chciałbym prosić o waszą pomoc w doborze obsady do zbiornika standardowego 200l, jako że nie mam zamiaru wydawać pieniędzy na filtr RO ani zabawiać się w przepuszczanie wody przez różne żywice w celu otrzymaniu miękkiej wody a już tym bardziej kupować wody demineralizowanej uznałem, że najlepszą opcją będzie dobór rybek względem właściwości wody.

 

Tak więc woda ma 7,5 PH natomiast twardosc ogolna wynosi ok. 17 dH takze jest to woda średnio twarda przyjmując, że ta mocno twarda zaczyna się od 20.

 

Jestem otwarty na wszelkie propozycje, pierwszym pomysłem było wpuszczenie pielegnic zebr, ale jak mówię, jestem skłonny wpuścić każdy rodzaj ryb, byle warunki te były dla nich znośne.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 years later...

Rozumiem, że szukasz propozycji obsady dla akwarium o pojemności 200 litrów, które ma wodę o pH 7,5 i twardości ogólnej około 17 dH. Oto kilka sugestii dotyczących ryb, które mogą dobrze radzić sobie w takich warunkach:

Mieczyki (Xiphophorus hellerii) - To popularne i barwne ryby, które są stosunkowo odporne i pasują do szerokiego zakresu parametrów wody. Istnieje wiele różnych odmian mieczyków, co pozwala na różnorodność kolorów i wzorów w akwarium.

Molly (Poecilia sphenops) - Molly są rybami, które są stosunkowo odporne i mogą przystosować się do różnych warunków wody. Istnieje wiele odmian z różnymi kolorami i wzorami.

Przeszywki (Trigonostigma spp.) - Te niewielkie i spokojne ryby z rodzaju Przeszywki są popularne ze względu na swój czerwony kolor i piękne ubarwienie. Wymagają czystej wody, ale mogą dobrze radzić sobie w zakresie pH 7,5.

Nannostomus (Nannostomus spp.) - Te niewielkie ryby z rodziny Lebiasinidae są znane z długich i smukłych ciał oraz pięknych wzorów na płetwach. Są delikatne, ale przy odpowiedniej pielęgnacji mogą przystosować się do warunków wody o pH 7,5.

Neonki (Paracheirodon innesi) - Te małe, ale efektowne ryby są popularne ze względu na swoje jaskrawe niebieskie i czerwone ubarwienie. Neonki są wrażliwe na jakość wody, dlatego ważne jest utrzymanie wysokiej jakości wody w akwarium.

Warto pamiętać, że dobór ryb do akwarium zależy również od innych czynników, takich jak temperatura wody, wielkość i struktura zbiornika, a także zachowanie ryb. Przed dodaniem nowych ryb zawsze warto sprawdzić ich wymagania dotyczące warunków wodnych oraz ich zgodność z innymi gatunkami.

Zawsze warto skonsultować się z doświadczonymi akwarystami lub sprawdzić informacje w literaturze specjalistycznej, aby upewnić się, że wybrane ryby będą odpowiednie dla Twojego akwarium i spełniały Twoje oczekiwania estetyczne.

 

 

Ahaed: 2...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...