Skocz do zawartości

Filtr Tetra i napowietrzanie?????


Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkim

Jestem początkującym akwarystą. I mam pytanie dotyczące Filtra zewnętrznego Tetra tec EX700. Posiadam Akwarium 144l. Chcę go właśnie zamontować. Ale mam pytanie co do napowietrzania. W zestawie z tym filtrem jest można powiedzieć deszczownia (rurka z otworkami) przez którą wraca odfiltrowana woda. W instrukcji obsługi podane jest aby zamontować ją ponad powierzchnią wody. Ale czy woda ta będzie odpowiednio dobrze napowietrzona dla rybek? Czy może raczej zamontować tą deszczownię pod powierzchnią wody aby "bąblowała" w ten sposób wydaje mi sie napowietrzając. Czy po prostu zamontować go jak w instrukcji i to wystarczy. Może to i głupie pytanie ale jestem początkujący, dlatego bardzo proszę o podpowiedź, gdyż nie chcę zepsuć tego filtra ani też niechce żeby mi rybki padły z braku tlenu hehe. Z góry dziekuje bardzo za odpowiedź :):)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Woda jest napowietrzana wtedy, kiedy jest powodowany ruch wody. Ustaw deszczownicę tak, aby był ruch tafli wody. Obojętne czy ustawisz ją pod powierzchnią czy nad powierzchnią wody.

Ja mam ustawioną 2cm pod wodą. Dziurki ustawione pod kątem 45* do góry, tak aby woda falowała.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

muszę wyprowadzić Ciebie troszkę z błędu, bo deszczownia nie doprowadza powietrza tylko zassaną i przefiltrowaną wodę. Jeżeli ustawisz ją mocno pod wodą nie dostanie się tam ani troszkę powietrza. Jeżeli ustawisz na równi z taflą wody, lub nieco poniżej, jednak zauważysz falę na wodzie to ruch napowietrzy dość dobrze. Najlepiej jednak napowietrza gdy deszczownia spada na taflę wody (efekt deszczu) jednak jest to dość hałaśliwe ;) pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...