Skocz do zawartości

Akwarium morskie


SM0K
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie ! 
Mam kilka pytań odnośnie zakładanie akwarium morskiego. 
Mianowicie od około roku czytam sobie okazjonalnie o akwarystyce morskiej i chyba powoli nadchodzi ten czas, aby zacząć coś działać w tę stronę.
Co rusz natykałem się na temat rozmiaru akwarium, że im większe tym łatwiej zadbać o parametry wody, tylko problem w tym, że w mieszkaniu nie mam do dyspozycji zbyt dużo miejsca na to hobby. Znalazłem ciekawą propozycję od firmy Aquael czyli Reefmax 105l, chyba najbardziej urzekła mnie kompaktowość i funkcjonalność tego zestawu. (cena to około 1800 zł)
1)I tu moje pytanie jakie macie opinie o tym baniaku, czy jest dobry na sam początek, czy lepiej w tej cenie samemu coś postawić z sumpem ?
Myślałem coś o baniaku w litrarzu około 100l, aby móc wpuścić tam parę błazenków (standard), babeczkę kopiącą, jakieś skorupiaki/mięczaki i mandarina (piękna rybka, chociaż słyszałem że ciężka w hodowli) i korale.
2)Co bardziej się opłaca kupować wodę RO czy kupić filtr i samemu filtrować do akwarium takiej wielkości?
3)Czy kupować akcesoria nowe i ze średniej półki czy też używane ale wysokiej jakości ?

Thank you from the mountain Smile

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Nie wiem jak jest akwarium morskim ale jak chcesz się bawić RO to litr wody kosztuje od 40gr do 1zl.

Podrzędny filter RO to koszt 350zl.

Przy baniaku 105l czyli 80l wody netto zwróci się po pół roku.

 

Przejdź się w swoim obszarze po punktach stajonarnych i pogadaj z sprzedawcami nie na temat konkretnego modelu ale zarysu takiego projektu (portfel i kartę zostaw w domu). Wybierając sklep pod akwarium morskie zobacz czy mają coś na stanie bo kursy z google lub pani z butiku w zoologu nie pomoże.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...