Skocz do zawartości

[30l] Roślinniak HT na podłożu Maflora Intense


Adamsky41
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Siema.
Oto moje nowe, 4-tygodniowe akwarium.
Filtr: Aquael Minikani 80
Oświetlenie: Chihiros RGB 30+Commander1
Grzałka: Aquael 25w (temp.24-25)
Podłoże: Rotala Maflora Intense, według producenta żyzne jak pierwsza Amazonia i ma od niej o 40% więcej azotu i 60% więcej potasu
Kamienie: Dragon Stone
Co2: butla wysokociśnieniowa 2kg 24/h
Rośliny które były posadzone na początku:
Eleocharis Parvula
Alternathera Reinecki Mini
Lagenandra Meeboldi
Rotala Yao Yai
Rotala Hra
Microzorium Pteropus Mini
Bucephalandra (nie pamiętam jaka odmiana)
Pogostemon Erectus
Bacopa Caroliana
Hygrophila Siemensis

74131e3a3eaacf71gen.jpg
9f0208b1fbf67101gen.jpg

Przez pierwsze 3 tygodnie wszystko było ok,niestety po tym czasie rozpuściła mi się Bucephalandra a i Microzorium zaczęło mi padać.
Szukając przyczyn okazało się że przez ten czas ph miałem na poziomie 5, więc myślę że to chyba było przyczyną takiego stanu rzeczy. Co dziwne,reszta roślin rosła elegancko, glonów poza delikatym pyleniem na skałach brak. Dzięki podmiankom wody i użyciu sody oczyszczonej mam teraz ph 6,4 jednak nadal pojawiają się problemy. Otoż na Ludwigi sp. mini którą posadziłem 2 dni temu a także na Alternatherze robią się takie zielone plamy jak na zdjęciu.Kompletnie nie mam pojęcia co może być tego przyczyną.Byłbym wdzięczny za podpowiedź.
Parametry mam nastepujące:
Ph  6,4
Kh  3
Gh 7
No3  15-20
Po4  0,25 
K  20
Ca 35
Mg 12
Fe  0
Co2  30-35
Co do nawożenia to od tygodnia zacząłem podawać po podmianie wody troche potasu, deliktanie mikro i codziennie żelazo 0,1ppm
0567d3725f72ff0bgen.jpg

Akwarium po 4 tygodniach wygląda tak jak zdjeciu poniżej. Z ciekawostek,Rotale i Bacope musiałem już dwa razy przycinać, tak zapierdziela. Zmieniłem tez oprzyrządowanie do filtra, a mianowicie zmieniłem wlot i wylot na szklany z zestawu Aquaela a także wymieniłem skimmer Juvela na Eihema który jest fantastyczny w porównaniu do poprzedniego :D 
503ac5de1593f305gen.jpg
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...