Jump to content

Adamsky41

Użytkownik
 • Content count

  1
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

0

About Adamsky41

 • Rank
  Przechodzień

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Witam. Przedstawiam Wam filmik w jaki sposób na własne życzenie, chodź nieumyślnie doprowadziłem u siebie do plagi krótkich nitek, a także o tym jak z tego sukcesywnie wychodzę. Z glonów zostało mi ok 10% tego co miałem, a akwarium miałem dosłownie całe zawalone tym glonem. Może komuś przyda się taki filmik:
 2. Witajcie. Jako że przez kwarantanne trza siedzieć w domu to stwierdziłem że zrobie restart mojego ok 2,5 rocznego akwarium lt. Zdecydowałem się że bedzie bez piasku, a podłoże jakie użyłem to Rotala Maflora Intense. Akwarium 30(40x25x30) Filtracja Aquael Versamax FZN 2 Oświetlenie Chihiros A 401(3 poziom mocy na 7 dostępnych) Grzałka z zoologa z termostatem 25w Rośliny: Marsilea Crenata Anubias Petite Nana Anubias Bonsai Bucephalandra sp red Micranthemum Monte Carlo Mikrozorium Narrow Mikrozorium Windelov Pogostemon Erectus Rotala Hra Hygrophila Siemensis Nymphoides Taiwan Lagenandra Meeboldi Kryptokoryna Brown Pistia Akwarium tuż po zalaniu wyglądało tak: A tak akwarium wygląda po 6 tygodniach: O tym jak prowadzi się to akwarium na tym podłożu, o nawożeniu, glonach, kondycji roślin i td dowiecie się z filmiku: https://www.youtube.com/watch?v=wd2xkk0KaJk Adamsky41 Posty: 15 Dołączył(a): 15 kwi 2020, o 13:52
 3. Hej. Przedstawiam moją kosteczke z zestawu Aquael Shrimp Set 20. Filtr: przez pierwsze pół roku był Pat mini ale wymieniłem go na Versamax 1 Oświetlenie: jak w zestawie Leddy Smart Plant 6w Grzałka: jak w zestawie 25w Podłoże: HELP Advanced Soil Skała: Dragon Stone Dark Co2: Tropica System Nano ok 6-7 bąbelków na minute Akwarium nawoże fosforem,azotem,mikro i żelazem. Podmianki co tydzień 5 litrów, woda RO z mineralizatorem Vimi Rośliny ; Micranthemum Monte Carlo Rotala Yao Yai Alternathera Rosavering Anubias Bonsai Microzorium Windelov Pistia Przez ok pół roku miałem w nim Bojownika,ale urósł więc poszedł do innego akwarium a teraz żyją tam krewetki Crystal red. Tak wyglądało na starcie: A tak wygląda teraz:
 4. Witam. Przedstawiam moje niemal bezobsługowe i bezproblemowe akwarium. Filtr: Aquael Versamax 2 Oświetlenie: Aquael Leddy Smart 6w Sunny Grzałka: Jakaś z zoologicznego temp.25 Podłoże: Help Advanced Soil (w środku "wyspy") i piasek naokoło Akwarium jest nawożone tylko potasem raz w miesiącu po podmianie wody 10l. Z glonów przetre tylko szyby z nalotu raz na jakiś czas i tyle. Parametrów wody nie znam ponieważ nie widzę powodu do robienia testów skoro wszystko dobrze powoli rośnie. Rośliny: Kryptokoryna Brown Anubias Bonsai, Petite Nana,Petite Nana Mini Microzorium Hygrophila Siemensis Nymphoides Taiwan Ceratopteris Bacopa Caroliana Bucephalandra sp.red +jeszcze jedna ondmiana ale nie pamiętam nazwy Mech Java (chyba) Pistia Zwierzęta: Bystrzyki Amandy 8szt Kiryski Habrosus 4szt Kiryski Pigmeja 4szt Krewetki Blue Pearl Zapraszam rownież do obejrzenia filmiku z prezentacją zbiornika:
 5. Siema. Oto moje nowe, 4-tygodniowe akwarium. Filtr: Aquael Minikani 80 Oświetlenie: Chihiros RGB 30+Commander1 Grzałka: Aquael 25w (temp.24-25) Podłoże: Rotala Maflora Intense, według producenta żyzne jak pierwsza Amazonia i ma od niej o 40% więcej azotu i 60% więcej potasu Kamienie: Dragon Stone Co2: butla wysokociśnieniowa 2kg 24/h Rośliny które były posadzone na początku: Eleocharis Parvula Alternathera Reinecki Mini Lagenandra Meeboldi Rotala Yao Yai Rotala Hra Microzorium Pteropus Mini Bucephalandra (nie pamiętam jaka odmiana) Pogostemon Erectus Bacopa Caroliana Hygrophila Siemensis Przez pierwsze 3 tygodnie wszystko było ok,niestety po tym czasie rozpuściła mi się Bucephalandra a i Microzorium zaczęło mi padać. Szukając przyczyn okazało się że przez ten czas ph miałem na poziomie 5, więc myślę że to chyba było przyczyną takiego stanu rzeczy. Co dziwne,reszta roślin rosła elegancko, glonów poza delikatym pyleniem na skałach brak. Dzięki podmiankom wody i użyciu sody oczyszczonej mam teraz ph 6,4 jednak nadal pojawiają się problemy. Otoż na Ludwigi sp. mini którą posadziłem 2 dni temu a także na Alternatherze robią się takie zielone plamy jak na zdjęciu.Kompletnie nie mam pojęcia co może być tego przyczyną.Byłbym wdzięczny za podpowiedź. Parametry mam nastepujące: Ph 6,4 Kh 3 Gh 7 No3 15-20 Po4 0,25 K 20 Ca 35 Mg 12 Fe 0 Co2 30-35 Co do nawożenia to od tygodnia zacząłem podawać po podmianie wody troche potasu, deliktanie mikro i codziennie żelazo 0,1ppm Akwarium po 4 tygodniach wygląda tak jak zdjeciu poniżej. Z ciekawostek,Rotale i Bacope musiałem już dwa razy przycinać, tak zapierdziela. Zmieniłem tez oprzyrządowanie do filtra, a mianowicie zmieniłem wlot i wylot na szklany z zestawu Aquaela a także wymieniłem skimmer Juvela na Eihema który jest fantastyczny w porównaniu do poprzedniego :D
×