Skocz do zawartości

Obsada 200l/netto 170


karamba90
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

PostWysłany: 17 Lip 2019 12:54    Temat postu: [200l] obsada Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witam. Jestem nowym użytkownikiem choć juz sporo czasu obserwuję forum. Moje akwarium: 
-200l brutto 
-172l netto 
-podłoże JBL Manado 
-kulki GT 
-oświetlenie belka led 50 diod w tym 6500, 8500, FS, RB, DR 
-2x Eheim 2028 1xbiolog 1xmechanik 

Parametry wody: (akwarium nie dojrzałe) zalane 2.07.2019) 
testy zoolek z dnia 14.07.2019 
pH w skali 4.5-9.0 = 7.5 
pH w skali 6.0-8.0 = 7.2 
GH 20 
KH 9 
NH3 1,0mg/l 
NO2 1,5mg/l 
NO3 20mg/l 
PO4 0,25mg/l 
FE 0mg/l 
Ca 150mg/l 
Mg 6mg/l 
CO2 z bimbrowni wg kalkulatora 17,04 ppm 

Rośliny to: 
-pelia 
-bucephalandra shineblue (korzeń) 
-sagittaria szerokolistna 
-chrismass moss (korzeń, kulka w siatce po ważywach) 
-duży Heniek 
-wgłębka (w siatce po warzywach) 
-hygrophila difformis 
-wywłócznik 
-Anubias nana Mini Bonsai mały 
-Bacopa Caroliniana 
-Limnophila sessiflora 
-Ludwigia Repens 
-Moczarka Kanadyjska 
-Staurogyne repems 

Póki co leje tylko Potas i delikatnie Magnez i jak wspomnialem CO2 z bimbrowni. 

Co jeszcze? aha. chce dołożyć kilka ozdób kokos sam zrobie, moze jakies kamienie oczywiscie zeby nie podbic juz GH bo i tak wysokie... no i oczywiscie dosadzic jeszcze roslin ale poczekam az akwa sie ustabilizuje. 

Zacząłem myslec o obsadzie i z tym pytaniem zgłaszam się tutaj do Was drodzy akwarysci. Wiem, wiem ze napewno poleje sie hejt w mojĄ strone no ale cóż takie czasy. 

Myslałem nad taka obsadą bardzo mi sie podoba. 
-Kirys Albinos lub Pigmej x 10 
-Molinezja Ostrousta 2 samce 6 samic 
-Neon Innesa x 20-25 
-Otos przyujściowy x 8 
-Pielęgniczka Kakadu 1samiec 2 samice 
-Tetra czarna (żałobniczka) x 10-15 
-Zbrojnik pospolity x2 
-Zmienniak plamiasty (Platka) 2samce 6 samic 
-Kosiarka x2 (wiem ze inny biotop ale bardzo mi się podoba) 

W tym miejscu Chciałbym aby zaczęła sie wasza rola/pomoc. 
1) Jakich ryb wiecej jakich mniej z jakich zrezygnowac lub jaki gatunek dodać jeszcze? 
2 Niechciałbym przerybić akwa 
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

po pierwsze to nie wiem po co dodałeś kulki gt do substratu ?

testy nie wyglądają na zbyt precyzyjne, gdyż 1 ppm NH4+ to troszkę zbyt duża wartość jak na start, czy dodałeś coś do akwarium, by szybciej dojrzało?

Poziomu NH4+ i NO2 są tak duże, że na razie, nie ma co myśleć o wpuszczaniu jakichkolwiek ryb, jedynie, że parametry te są winą starego testu. Testy jak rozumiem są kropelkowe?

Skąd też tak duże PO4?

Dobra, ale przechodzą do sedna, czyli wyboru obsady, to niestety ale te parametry nie nadają się do tej obsady. Już nie mówiąc o tym, że jest to mix różnych ryb z różnych rejonów świata i różnych siedlisk. Lista tych ryb także, na pewno nie odpowiada 200l, wymagane byłoby większe akwarium. Poczytaj troszkę o nich i wybierz jeden gatunek który najbardziej Ci się podoba i coś do niego dobierzemy.

 

Jak akwarium pochodzi już ze dwa tygodnie, to zaopatrz się w nawozy Makro i mikroelementowe, lub poszczególne nawozy: potas, żelazo itp. Jeśli chcesz mogę zrobić na zamówienie pisz priv.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kulki GT bo JBL manado to nie substrat a podłoże jałowe nim przykrywa się jbl aquabasis ale ja z niego zrezygnowałem. Za mały jestem jeszcze na takie coś 🤣  testy kupione w zeszłym roku walizka zoolek Aquaset 1. Dodatkowo Ca Mg i K. Czy możliwe że są już nie dobre? A że ryb nie mogę wpuścić to wiem, spokojnie... Nh3 i NO2 na poziomie 0 dopiero wtedy. Do wody dodałem bakterie Azoo NitraAct i NitriPro. Póki co z nawozów mam potas, azot, magnez i carbo 6% .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź parametry także wody z kranu, ale jeśli chodzi o tak wysokie NH4 i NO2 to ja nie wiem jaka jest jakość tych testów, rok to troszkę mało, więc wątpię w to, że się zepsuły, ale wiadomo, że nigdy nic nie wiadomo :) 

Do kompletu tych nawozów jeszcze mikro by się przydało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...