Skocz do zawartości

Bomblowanie roślin


fugeson
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich i proszę o poradę. 

Podaje co2 24/h, aby uniknąć wachania Ph,  problem jest w tym że rosliny mi tak mocno bomblują że wyglada to czasami jak bym wody gazowanej wlał do akwarium, mało tego na wyższych partiach roslin tlen sie osadza i wyglonda to nie zaciekawie,szczególnie na mchu, jak by było mało to bomblelki unoszące sie w  wodzie są kierowane przez wylot z filtra spowrotem ku dołowi akwarium i potrafią sie osadzać na piasku , praktycznie ich nie widać dopóki zbrojnik lub kirysek nie wzburzy piasku, wygląda to tka jakbym kamien napiwietrzajacy włączył. 

Reszte parametrów  baniaka jest w normie, ryby zdrowe, brak jakichkolwiek objawów, rośliny rosną jak na drożdżach. Ph utrzymuje 6,2 - 6,4 temp 25,5 Opsada:

Ok 10 neonków czerwonych 

Ok10 zwinnik blehera 

Parka ramirezów 

Ok 6 otosków

5 kirysków panda (maluchy) 

2 zbrojniki (1 złoty 1pospolity) 

4 małe skalary - docelowo zostaną 2

Akwarium panorama 100/40/50 

2kubełki - unimax 250 i tetra ex 800 plus. Pytanue brzmi czy to jest szkodliwe? Akwarium tuż po przycince 

14514022_DSC_7888.JPG

14514020_DSC_7887.JPG

14514021_DSC_7889.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem pojawia sie wtedy gdy zbrojnik lub kirysy wzbudzać plażę, to bomble tlenu unasza ze sobą odrobinki piasku do góry i lata mi to po całym akwarium. Jedynym chyba  sensownym rozwiązaniem bez zmiany w podowaniu co2 jest zwiększenie granulatcji piasku , może 0.5-1mm nie bedzie mi unosić go tlen. Teraz mam plażę z piachu 0,125 - 0,25mm. 

Dzieki za pomoc! 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...