Jump to content

Mieczyk czarny i czerwony

seba
 Share

Recommended Posts

Witam.

Mam 2 młode mieczyki czarne ,i 2 młode mieczyki czerwony . Nie mogłem znaleźć informacji o tych gatunkach. W jakim akwarium powinny być hodowane ? Ja mam w akwarium 30 l , dodatkowo są tam jeszcze 2 gupiki (też male) bojowniczka , karlik szponiasty i glonojad.

To co mam zrobić z mieczykami? Mój kolega ma w 60 l i mu się urodzily . Glonojad 100l?! Dodam że glonojad jest stary i ma 3 cm A do jakiej długości dorastają mieczyki? Nie mogą zostać u mnie w akwarium?

tak ... glonojad od 100L ... 3cm bo skarłowaciał ... jezeli to wąsacz niebieski to powinien miec koło 15 cm .. a jak pleco / gibiceps to nawet 50cm ...!!

jak to co zrobic ? oddac komus kto ma zbiornik min 100L ... ew. do sklepu oddac

To tak troche głupio bo brałem je od kolegi a teraz musze oddawać.Nie nie moge kupić mama mówi że 30l to maks. a może to w ogóle nie są mieczyki tylko mi się wydawało doam zdjęcia

mam jedną , ale musze dokupić w niedziele na giełdzie ze trzy - cztery. A i mam jeszcze rzęsę wodną. No i na jaki gatunek wygladają te rybki bo ja nigdzie nie mogłem znależć ubarwienia czerwonych?

Po pierwsze czarne i czerwone mieczyki to ten sam gatunek,nazywa się mieczyk hellera.Informacji o tej rybie jest wszędzie pełno ponieważ to dość popularna ryba.

Po drugie te twoje czarne ryby to nie mieczyki tylko molinezje.

Po trzecie masz za małe akwarium i na mieczyki i na molinezje,ktoś tu napisał że mieczyki w 30l.mogą być od biedy,skoro dorastają one do oko.13cm to ja sie pytam jakim cudem? :shock:

Idź do najbiższego sklepu i zapytaj czy nie zamieni ci rybek na jakies mniesze np neonki czy coś podobnego do nich :)

co mu z neonek ? one wymagaja min 60 L ... jak juz zamiana to nawet na pokarm dla rybek

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

• Create New...